Sosyal Medya

Makale

Ben Sanıyordum ki

Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey partiye, pardon federasyonu bütünleştirecek ve camiaya ya ağırlığını koyarak bir destan yazacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey öyle bir samimiyet duvarı örecekti ki, bütün müracaat eden dernekleri kapıda bekletmeyecek ve hepsini federasyon çatısı altında yer almasını sağlayacaktı ve hatta her derneğin aralarındaki bütünleşmeyi sağlayacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey en küçük bir şaşkınlık yaşamadan Trabzon’un İstanbul’daki camiasını ayağa kaldırıp kol kola girip Gürpınar’a gidip beraber horon oynayacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey Trabzon’un her sorununa birinci dakikadan sahiplenip, hemen çözümü için Federasyon Yönetimini Temmuz ayının sıcağında Olağanüstü Toplantıya çağıracak ve olayın veya sorunun detaylarını enine boyuna masaya yatıracak ve en üst düzeyde Bürokrasiyi ayağa kaldıracaktı.

Ben sanıyordum ki...

-Nürettin BeyBahçelievler’den kalkıp her gün Fındık zade’ deki federasyon merkezine gelip makamında Trabzonluların dertlerine çare arayacaktı. Yoksula aş,İşsize iş,öğrenciye burs,Hastaya derman bulacaktı.
Ben sanıyordum ki...

— İşine geldiği davetine saatinden önce yerini alıp, gitmek istemediğine yardımcısını gönderme anlayışı içinde değil, Federasyon Başkanı sorumluluğu ve kibirden arınmış bir mütevazılık içinde her davete icabet edeceğini bekliyordum.
Ben sanıyordum ki...
- Okey partisi yerine,bilgi yarişması,Mangal partisi yerine ihtiyaç sahibi aileyi ziyaret, Önce kahvaltı ile başlayıp ziyaretin Kahveci’nin mezarında yerini almasını,Yayla şenliğine gittiği derneklerin federasyon çatısı altına almasını sağlayacağını.

Ben sanıyordum ki...
- Bakan Özak’ın Bahçelievler ziyaretinde sarmaş dolaş kucaklaşıp,Bakan’ın eline Trabzon sorunları dosyasını Özak’ın koltuğuna sıkıştıracağını,üstüne üstük isteklerine birde baskıcı olup,Trabzon’un sorunlarına dört elle sarılacağını diliyordum.

Ben sanıyordum ki...
-Geçmişe sünger çekip,Federasyon’un ve Dernekler Birliğinde görev yapmış insanlar ile bir araya gelip Trabzon adına hizmet için kırgınlıkların ortadan kaldırılıp,yeniden bölgenin abisi olan Trabzon ilini istanbul’da şaha kaldıracağını sanıyordum.

Ben sanıyordum ki

Nürettin Bey,bir dönem daha devem edecek ve koltuğu selefi Mustafa Demir'e devretmeyecek,önümüzdeki ay içinde yapmayı planladıkları Feshane hikayesini birlikte yazacaklar ve önümüzdeki yerel seçime kol kola gideceklerdi.

Ama gelecek yazımızda Ben sanıyordumki yazı dizimize Mustafa Demir ile devam edeceğiz  diyoruz.kısa bir hatırlatmayı yapmayıda ihmal etmıyoruz aşağıda okuyun saygılarımla

 

Ama ne yazıkkı  bütün bu yazdıklarımın hiçbir mühalesef gerçekleşmedi.Ben süreci özetledim.Umidim önümüzdeki süreçte bu yazdığımız olumsuzlukların olumlu bir yönde gelişme kaydeder.Böylece İstanbul’da bulunan Trabzonluların tek yürek ve tek yumruk olup,tipki Selçuk AYDIN’ın kazanmış olduğu başarıyı dernekler camiası olarak İstanbulda sağlamış olurlar.Trabzonlular adına Ümidimiz budur.Çünkü Ümid fakirin ilacıdır demiş Atalarımız.Saygılarım ile

 

  

 

 

 

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.