Sosyal Medya

Makale

MORAL VE FIRSAT MAÇI

Trabzonspor, Eskişehir önünde aldığı ağır mağlubiyetin yaralarını kolay kolay saramaz.

Ancak devre arasında yapacağı takviye ve operasyonlarla birlikte ikinci yarıda taraftarına tedirginlikten ve korkulardan uzak bir maç izletebilir.

Bunun için 4 maç daha bekleyeceğiz. G.Birliği maçı öncesinde kardeş takımımız Şanlıurfaspor maçı hem moral hem de bazı futbolcular için fırsat oldu.

Önce şunu belirteyim Janko ile Trabzonspor’un gol bulması şansa kalmış! Onun için dün akşam en uçta başlayan Henrique sağa sola koşuları ile tuttuğu toplarla şu kadro içerisinde alternatif benim dedi. Ha 4×4′lük mü değil.

Ankara’da oynayacağımız G.Birliği maçında, Ş.Urfa önünde gol atan Yasin ve Olcan, Şenol Güneş’in değişmez ikilisi olacak. Dün maçın kadrosunda yer almayan Zokora ise başarılı bir maç çıkaran ön libero Aykut Akgün’den formayı alabilir.
Bu tamamen Şenol Güneş’in tercihi.

Dün akşam gördük ki savunmada da Mustafa Yumlu’ya doğru bir dönüş var. Marek Cech gözden çıkarılmış. Şanlıurfa maçının 18′inde bile yer almadı.

Avrupa’dan erken elenen, ligde ise gelgitler yaşayan Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda gidebildiği yere kadar gitmeli.
Şunun için.

Hem moral ve motivasyon hem de kazanılan her maç yayın geliri ile birlikte 100 bin dolar. Trabzonspor’un bir günlük harcamasının 200 bin tl olduğu düşünüldüğünde bu rakamın önemli olduğunu anlayabiliriz.

Trabzonspor dün akşam hem turu geçti hem de taraftarı ile biraz olsun barıştı. Gençlerbirliği maçı öncesinde şöyle bir silkindi ama Trabzonspor’u kendisine getirebilecek olan Ankara’daki Pazartesi günü oynanacak maç olacak. Eskişehir maçının faturasını Gençlerbirliği’ne kesebiliriz.
Trabzonspor’un geniş kadrosunun içindeki futbola aç oyuncular bu faturayı düzenleyebilecek nitelikte ve özellikte!
Kaleci Tolga ile bitirelim.
Tolga’ya hem kalede hem de kaptanlıkta ihtiyaç var.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.