Sosyal Medya

Makale

EN BABA TRABZONLU

Trabzonspor geçen yıl Türkiye’nin dolu tribünlerine oynayan birkaç takımdan biriydi.

16 binin üzerinde bir kombine satışı yapılmıştı.

 

Kuşkusuz bu satışlarda Gökhan Ünal ve Colman gibi transferlerin katkısı oldu.

Dönemin Valisi Nuri Okutan da Trabzonspor’un 4 bin kombine biletini almış ve uhtesinde çalışan personele dağıtmıştı.

Okutan’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Trabzonspor yönetimi bu sezon geçen yılki transferleri yapamadı. Başkan Şener, ‘her yıl onlarca oyuncu alınmaz’ dedi.

Trabzonspor taraftarı biraz geri çekildi. Yeni yeni kombine satışları ısınmaya başlamış.

Fenerin kongre üyesi olduğu bilinen Trabzon Valisi Recep Kızılcık’ın 6 bin kombine bileti alması bu sezon için lokomotif olacaktır.

Kuşkusuz bir star isim daha gerekli.

Bu isim Fatih Tekke olur veya bir başkası olur.

Trabzonspor etkili bir yabancı oyuncu kadrosuna katarsa kombine satışlarında yeni bir patlama olabilir.

 

Kombine kart satışlarıyla ilgili olarak Şener, "Bu sezon 8-9 bin civarında kombine sattık. Yine rekoru kırmayı ümit ediyoruz. Biz hep ilkleri yapıyoruz. Kolbastı dedik her tarafta kolbastı çıktı bize sormadan. Demiyorlar ki, Trabzonspor sayesinde şu an size bir kolbastı seyrettireceğiz. Seyirci profili çok değişmiyor. Kombine satmak için seyirciyi heyecana getirmek gerekiyor. Biz Avrupa Ligi`nde gruplara kalalım, millet yana yakıla bilet arar ama ben de vermem. Ben kombine satın almayı para kazanmaktan daha çok bir aidiyet ve sahip olma duygusu olarak görüyorum. Kulübü sevip sevmeme duygusudur’ dedi.

Aslında kombine satışındaki sorun biraz da ekonomik. Geçen yıla göre ekonomi biraz daha sıkıştı. Ailece kombine bileti alanlar bu yıl gişelerden uzak geçiyor.

Son söz olarak şunu söylüyorum, Vali Recep Kızılcık, Mehmet Ali Yılmaz tesislerindeki sabah kahvaltısı ve aldığı 6 bin kombinesi ile hepimizden daha çok Trabzonsporludur.

En baba Trabzonludur.

 

Artık Trabzonspor’da söze değil icraata prim var.

 

Ekinci’nin Mirası

 

Trabzonspor’un çiçeği burnundaki yöneticilerinden Alihan Ekinci İstanbul’daki işlerinin yoğunluğu sebebiyle kongreye gelememişti. Dün Trabzon’a geldi ve hem kulübü hem de basındaki dostlarını ziyaret etti. Efsane Başkan Şamil Ekinci’nin oğlu olan Alihan Ekinci Sivas maçı ve Diyarbakır maçlarında da tribünde olacak.

Ekinci’nin bıraktığı miras gazeteciler için önemli. Şamil Ekinci hem Trabzonspor olarak efsaneyi yaratan isim oldu hem de İstanbul basınına karşı Trabzon’da Anadolu basınını kuran ve geliştiren işadamı. Onun mirasını korumalıyız.

 

Sebat Camiasına Önerim Var

 

Akçabaat Sebatspor’da taşlar yerine oturmuyor. Sorunlar bir türlü aşılamıyor. Gelen koltukta duramıyor. Neden? Akçaabat Sebatspor borçlu. Bence Akçaabat Sebatspor Başkandan ziyade bir konsensus aramalı ve önce kulübün borçlarını tasfiye etmeli. Ardından yöneten isim çıkar. Cemil Kalkışım, Osman Karaçukur gelse ne olacak? Sebat borçlarından kurtulamadan işadamlarını da öğütür. Hatta sıkıntıya sokar. Şu anda kulak tersinden tutuluyor. Önerim şu, Sebat başkan değil, 40 kişilik ekonomisi iyi bir yönetim yapmalı.

 

Profesyonellik Değil Adamlık!

 

Trabzonspor Kaptanı Hüseyin Çimşir Bursa’ya ağlaya ağlaya gitmişti. Resmen kovuldu. Ama Trabzonspor’a bir gün döneceğini söyledi. Samimi olarak da ‘futbolcu olarak değil.’ dedi. Hüseyin ilk kez kavulmadı! 2. kez yuvadan uçtu ama duruşunu bozmadı. Profesyonelce mi davrandı: Hayır, adam gibi davrandı.

 

Kapılar Tekmelenecek!

 

Trabzon boksunun Türkiye ve dünyaya sunduğu yeni bir isim oldu Selçuk Aydın. İstanbul’da yaptığı ünvan maçında kanlar içinde kalmasına rağmen rakibini nakavt etmesi olağanüstü ilgi çekti. İstanbul’daki maça ilgi yoktu. Ancak maç saatinde tribünler dolmuştu. Sebebini sordum, ‘kapıların açıldığını’ söylediler. Selçuk İstanbul’daki maçla zirveye çıktı. Artık kapılar açılmayacak, bundan sonra onun maçını izlemek için kapılar tekmelenecek!

 

Sözümü Geri Aldım

 

Ben Karadenizspor Kulübü Başkanı Hüseyin Örs’ü bilim adamı ve siyaset teorisyeni olarak tanıdım, bildim. Meğer Trabzonspor’un hem minik hem de genç takımında futbol oynamış. Hüseyin futbolu çok bilmez demiştik. Sözümü geri alıyorum.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.