Sosyal Medya

Sağlık

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Rize’de konuştu:

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu,Memleketi Rize'de şehir hastanelerinin Türkiye'nin hem gururu hem de sağlık hizmetlerinin odak nokatası oldu dedi.Memişoğlu, çeşitli programlar için geldiği Rize'de,Beraberinde Eski Bakanın Rizeli Yardımcısı olan Şuayip Birinci'yide yanına alarak Rizede bir dizi incelemelerde bulundu.Başta Rize  Valisi İhsan Selim Baydaş ve Rize  Belediye Başkanı Rahmi Metin ile Eski Rize Devlet Hastahane Başhekimide olan Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri Velioğlu ve İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ile birlikte ilk sırada ERize  Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Ardından Rize'nin beşldesi olan daha sonara mahalleye dönüştürülen  Gündoğdu Mahallesi'nde yapımı süren şehir hastanesi inşaatına ziyaret eden  Memişoğlu, insaat süreci hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra İnsaatın ileriki haftalarda sürecin daha hızlı yol alacağını belirtti.

Memişoğlu, Sağlık alanında büyük atılımlar içinde olan bir ülke olduğunu dile getirerek Memişoğlu, “Altyapısını da insan gücü ile daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehir hastaneleri Türkiye'nin hem gururu hem de sağlık hizmetlerinin odağı. Çok önemsiyoruz.” diye söyledi   daha sonra Çayeli Pazar ve Kaçkar hastahaensini ziyaretlerde bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.