Sosyal Medya

GÜNCEL

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz Evinde Vefat etti

İstanbul Beşiktaş'taki TS Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz evinde Vefat etti.Yılmaz'ın ailesi tarafından yapılan ıklamada, "En değerli varlığımız, aile büyüğümüz, sevgili babamız, canımız, Tek-Art Holding Yönetim Kurulu başkanımız, eski Devlet Bakanı, Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı bugün Beşiktaş'taki evinde ailesinin yanında dinlendiği odasında saat 13.00 sıralarında geçirdiği kalp krizi sonucu maalesef kaybettik." denildi.

Yılmaz'ın cenazesinin 26 Nisan Cuma günü Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet aile kabristanlığına defnedildi. Camianın önde geleneleri başsağlığı mesajı yayınladılar. "Bütün sevenlerinin, yakınlarının, dostlarının ve Trabzonspor camiasının başı sağ olsun." ifadelerine yer verildi.

Mehmet Ali Yılmaz Kimdir? İnşaat Mühendisi, İş Adamı, Medya Patronu, Spor Yöneticisi, Trabzonspor Kulübü eski Başkanı ve Onursal Başkanı, Siyasetçi, XIX. Dönem Trabzon Milletvekili – 49. ve 50. Hükümet Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olan Mehmet Ali Yılmaz, 1948'de Of/Trabzon'da doğmuştur. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi mezunudur. Bankacılık, Basın alanlarında da faaliyet göstermiş ve çeşitli kuruluşlarda yöneticilik yapmıştır. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.