Sosyal Medya

Trabzon

Mehmet Murat Çalık Trabzon Evi’nde…

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun genel merkezi Trabzon Evi’ni ziyaret etti.Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun genel merkezi Trabzon Evi’ni ziyaret etti. Hizmete açılmasının üzerinden geçen altı aylık zaman diliminde ilk defa muhalefet partilerine mensup bir siyasetçinin ziyareti olması özelliğini taşıyan etkinlik sıcak ve samimi görüntülere sahne olurken, gerek Mehmet Murat Çalık gerekse TDF Genel Başkanı İsmail Şatıroğlu önemli açıklamalarda bulundular.

Açılış konuşmasını yapan İsmail Şatıroğlu sözlerine Başkan Çalık için “Sayın başkan bulunduğu makama bütün Trabzonlular gibi sadece Trabzonlu vasfıyla değil, tırnaklarıyla kazıya kazıya gelmiştir. Sağ olsun bizi de hiçbir zaman boş çevirmemiştir” ifadeleriyle başladı ve sonra özetle şunları söyledi.

“Bizim siyasetimiz Trabzon’dur. Nerede bir hemşehrimiz varsa destekleriz. Beylikdüzü’nde de başkanımızın arkasında olacağız. Gerekirse kendisi için fiilen çalışacağız.

İstanbul ’da adayımız belli

Kendisine vefa borcumuz olduğu için eski bakan Murat Kurum’u da burada ağırladık. Kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adaylığı söz konusu. Biz kendisine açıkça (Ekrem İmamoğlu’nu kast ederek) ‘Bizim adayımız belli’ dedik.

İmamoğlu’nu sırtımda taşırım

Bu mekân için eski bakanımız ve hemşehrimiz Mehmet Muş’un büyük katkıları oldu. Bize ‘AK Parti ile yürüyorsunuz’ diyorlar. Kiminle yürüyeceğim? Yönetimde her görüşten insan var. Siyaset yapılıyorsa söylesinler. Kız öğrenci yurdu için çalışıyoruz. Ekrem İmamoğlu bize yer versin, yurt yapalım. Vallahi de billahi de Ekrem beyi sırtımda taşırım. O zaman da varsınlar CHP’li desinler.

Aday olduğu zaman ilk kahvaltıyı Ekrem bey için verdik. Sonra Sayın Cumhurbaşkanı için organizasyon yaptık. Fakat bir günde pankartlar değişti, zor durumda kaldık. Ne İsa’ya yaranabildim ne Musa’ya…

Belediye başkanları hizmet siyaseti yapar

Daha sonra söz verilen Mehmet Murat Çalık da öncelikle Şatıroğlu’nun övgü dolu ifadelerine teşekkürle başladı. “Bu mekânın kazandırılmasında katkısı olan başta sayın bakanımıza, kıymetli ağabeyim Fatih Belediye başkanına ve emek veren bütün Trabzonlulara teşekkür ediyorum. Gurur duydum. Farklı siyasi partilere mensup olsak da hizmette birleşiyoruz. Belediye başkanlarının siyaseti olmaz. Onlar hizmetin siyasetini yapar. Parti siyaseti biraz kenara bırakılır. Ben sadece vatanın ve bayrağın siyasetini yaparım. Cumhuriyetimizin 100. Yılının enerjisiyle hizmetimize devam edeceğiz. Bu vatanda huzur içinde yaşıyorsak bunu 100 yıl önce hayatını feda edenlere borçluyuz. Bugün Ortadoğu’ya bakıyoruz, orada İsrail’in mezalimini görüyoruz. Biz de gelecek nesillere huzur içinde yaşanacak bir vatan bırakmak istiyorsak kutsallaştırmamız gereken şey partilerimiz değildir, parti liderleri de değildir. Partiler bir araçtır. Vatanımız olmasa partilerin hiçbir hükmü yoktur. Trabzonlular içinde her görüşten insan vardır ama bizden asla vatan haini çıkmaz. Ben Maçka’da doğmuş büyümüş biriyim. Mücadeleci yanımız da oradan geliyor. Allah bana ailemi ve siz hemşehrilerimi hiçbir zaman mahçup etmeyeceğim işler yaptırsın.

 

 

 

 

 

Makamlar geçici, Trabzonluluk baki…

 

Yolum Beylikdüzü’yle kesişti. Sayın başkan Ekrem İmamoğlu 2014’te Beylikdüzü’nde başkan olduktan sonra ben teknik koordinatör başkan yardımcılığını yaptım. Ben şehir plancısıyım. İlk kez İstanbul’un bir ilçe belediyesi bir şehir plancısının başkanlığını deneyimliyor. Belediye başkanlığı hem zordur hem de kolaydır. Onu zorlaştıran da kolaylaştıran da bizleriz. Başkanlık görevim bittiğinde ben buraya bir Trabzon evladı olarak gelirsem biliyorum ki kıymetli başkanım ve buradaki dostlarım bana gönlünü açacak ve bağrına basacaktır. Makamlar tabii ki önemlidir, makamların hakkını vermek daha da önemlidir. Adaylık çalışmamda eğer bu kardeşiniz değişecekse, kalbindeki duygu belediye başkanlığına yenik düşecekse, tavrı değişecekse Allah o koltukları ona nasip etmesin diye dua ettim. Herkes de âmin dedi.

Siyasi rakiplerimizle hiçbir zaman birbirimize saygısızlık yapmadık. Ben AK Parti grubundaki arkadaşlarımla da güzel diyalog içindeyim. İnsani ilişkilerimizde en ufak bir zafiyet yok. Zaman zaman farklı şeyler düşünür ve savunuruz ama bütün mesele yönettiğimiz kente güzel işler yapma meselesidir.

Ne kendim mahcup olmak istiyorum ne de hemşehrilerimi mahcup etmeye niyetim var. Aynı anlayışla bu işi yapmaya devam edeceğim. Yaşadığımız kentleri daha güzel hale getirmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

 

Kaynak: Bülent Şirin

 

 

 

 

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.