Sosyal Medya

Trabzon

Trabzon Evi İstanbul'da Açıldı

2,5 yıl önce Trabzon Dernekleri Federasyonu ile Fatih Belediyesi arasında ilk imzalar atılarak planlanan Trabzon Evi İstanbul'da açıldı. İstanbul’da ikamet eden hemşehrilerimizin kurdukları sivil toplum kuruluşlarının üst kuruluşu olan Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından yaptırılan Trabzon Evi bugün büyük katılımla hizmete açıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Federasyon Başkanı İsmail Şatıroğlu, “Yaptığımız yatırım vizyon, ideal ve emek isteyen bir yatırım. Yaptık, çünkü yapabileceğimize inandık.” dedi.

 

EMEĞİNİZE SAĞLIK

“İnsan olur kalır eseri, eşek ölür kalır semeri” sözüyle açılış konuşmasına başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakikaten başından itibaren büyük bir özveriyle, büyük bir ihtimamla hem şehrimize hem İstanbul’umuza yakışır güzel bir Trabzon evi yaptınız. Katkı koyan, gayret gösteren, emek veren, en ufak fikir yürüten, inşaatından işçisine kadar emek gösterip maddi yardımda bulunan manevi olarak destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Herkes için Allah razı olsun diyoruz ve büyük bir alkış istiyorıuz” şeklinde konuştu.  

Trabzon Evi’nin bodrum katında mescid, kütüphane ve okuma odası, zemin katında yöresel ürün satış yeri ve kafe restoran, birinci katında 80 kişilik toplantı salonu ve yönetim odaları, üçüncü ve dördüncü katlarında çok amaçlı etkinlik salonları, üst katında da 200 kişilik bir salon ve mutfak bulunuyor

 

HABER: MERVE ELÇİ 

İçişler Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Dernekleri Fedarasyonu’nun tamamladığı Trabzon evi açılışına katıldı. Açılışta konuşan Bakan Soylu: “Bir kısım diyordu ki; biz bu ülkeyi ancak Amerika’ya yaslanarak kurtarabiliriz. Ancak onlar bize destek olursa özgürlüğümüzü ve bağımsızlığı kazanabiliriz"dedi.

çişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Dernekleri Fedarasyonu’nun tamamladığı Trabzon evi açılışına katıldı. Açılışta konuşan Bakan Soylu: “Bir kısım diyordu ki; biz bu ülkeyi ancak Amerika’ya yaslanarak kurtarabiliriz. Ancak onlar bize destek olursa özgürlüğümüzü ve bağımsızlığı kazanabiliriz"dedi.

Trabzon dernekleri federasyonu tarafından Fatih’te yapılan Trabzon evi açıldı. Programa İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Ticaret bakanı Mehmet Muş, Pendik belediye başkanı Ahmet Cin, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Kağıthane Belediye başkanı Mevlüt Öztekin, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Türkmen katıldı. Progam, Kuranı-Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : “Burada gerçekten başından itibaren büyük bir özveriyle büyük bir ihtimamla tam da hemşerilerimize yakışır güzel bir Trabzon evi yapıldı. Katkı koyan gayret gösteren emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. şeklinde konuştu.

Programda konuşan Ticaret bakanı Mehmet Muş: "Öncelikle hayırlı olsun Trabzon evi. İstanbul’da önemli bir Trabzon nüfusu var. Dernekleri var. Ancak bu federasyonun bir merkezi yoktu. Bugün bu merkez bitmiş oldu bu güzel eser çizgileri ile tasarımı ile renkleriyle bulunduğu merkezi ile Trabzon dernekler federasyonu artık yönetim merkezi olacaktır. Trabzonların buluştu faaliyetlerini planladıkları çalışmalarını organize ettikleri kültürel fikirlerini çalışmalar burada istişare edecekleri bir merkez olarak açılıyor" dedi.

Trabzon dernekleri federasyonu genel başkanı İsmail Şatıroğlu ise,“ Olağanüstü bir ambiyans ve heyecan. Kıymetleri bakanlarım kıymetli belediye başkanlarım ve çok değerli hemşerilerimle beraber bu güzel ambiyansta sizinle beraber olmak çok güzel. Bugün inşallah yarım saat sonra ne yapacağımızı açılışını yapacağım bir Trabzon evimizi güzel bir şekle getirerek insanımıza milletimize hayırlı olmasını buradan temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.