Sosyal Medya

GÜNCEL

Kemal Kılıçdaroğlu İzmirlilerden söz aldı,Söz verdi!

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Gündoğdu Meydanında binlerce İzmirliye hitap etti.CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile 14 Mayıs Seçimleri öncesi İzmirlilerin karşısına çıktı.

İzmirlilere "Kuruluşun ve kurtuluşun, Hasan Tahsinlerin kentindeyiz. Benim umudum sizlersiniz" cümleleri ile seslenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında toplumun tüm kesimlerini kucakladı.

Gençlere, çiftçilere, üreticilere, emeklilele seslenen Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı iktidarında emeklilere Kurban Bayramı'nda 15 bin lira verileceğini duyurdu.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

Türkiye'nin içine düştüğü bu durumdan Türkiye'yi birlikte çıkaracağız. Söz mü? Ne olursa olsun tüm engelleri yıkacağım, Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağım.

Sevgili gençler iyi misiniz? Sizden tek isteğim; sandığa gidin. Bir yakınınızı ikna edin ve sandığa gidin. Türkiye'nin bu çıkmazdan çıkabileceğini onlara anlatın. Söz mü? Ben de size söz veriyorum; bu ülkeye baharı, kardeşliği getireceğim. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi inşa edeceğim; göreceksiniz.

Hepimizin karnı doyacak. Kazanacağım; tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemem, yedirmem. Onlar yandaşları için çalışıyor; Bay Kemal halk için çalışır.

İşsiz olan bir çocuk evdeyse, ne annede ne babada huzur yoktur. Bugün milyonlarca evde huzursuzluk var. Bu tabloyu ters yüz etmemiz lazım. 100 bin öğretmen ataması yapacağız.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması sonrası Millet İttifakı temsilcileri sahneye çıkarak İzmirlileri toplu olarak selamladı.

Mansur Yavaş İzmirlilere seslendi: 15 Mayıs'ta sizi Ankara'ya bekliyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir'de konuştu: 15 Mayıs'ta genel başkanımızı ilk turda seçeceğiz, sizler de geleceksiniz. 15 Mayıs'ta sizi Ankara'ya bekliyoruz. O yürümeyi seviyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük mitingi öncesi İzmirlilere hitap etti.

Başkan Yavaş, İzmirlilere "Sevgili İzmirliler Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkentinden selam getirdim. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diyerek sözlerine başladı.

Mansur Yavaş'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Siyasi partilerin fikirde yarıştığı dönem artık bitti. Seçimde sürekli üstümüze bir şey sallamaya başlıyorlar 21 yıl sonunda söyleyecek bir şeyleri olmadığı için. Nefret dilini yok edeceğiz ve Türkiye'yi normal siyasette buluşturacağız.

Yuh çekip de nefesinize yazık etmeyin

Bu adamlara devlet mi teslim edilir?

Bu ülkede teröristlerle suçlanacak son kişi Sayın Kılıçsaroğlu'dur. Bu ülkeyi sıfır terörle aldılar; şimdi getirdikleri hal bu. Şimdi herkesi terörist ilan ediyorlar. Bunlar mevsimlik vatanseverler. Söyleyecek sözü olmayanların söyleyecek sözü bu. Bu ülkede artık siyasetin normalleşmesinin zamanı geldi. 85 milyon insana oy vermesin vermesin herkese eşit davranacağız.

15 Mayıs'ta genel başkanımızı ilk turda seçeceğiz, sizler de geleceksiniz. 15 Mayıs'ta sizi Ankara'ya bekliyoruz. O yürümeyi seviyor. Beraber Çankaya'ya yürüyeceğiz.

Gençler İzmir'de ilk turda bitireceğiz, söz mü? Sizlere verdiğimiz sözleri tutmaya söz veriyorum.

Ekrem İmamoğlu, Gündoğdu'da konuştu: İzmir'in ucu görünmüyor

CHPli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gündoğdu Meydanında yaptığı konuşmada, katılımın yoğunluğuna dikkat çekti.

CHPli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gündoğdu Mitinginde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan sonra konuşan İmamoğlu sahneye karısı Dilek İmamoğlu ile geldi.

İmamoğlu, konuşmasına kalabalığa dikkat çekerek "En son söyleyeceğimi baştan söyleyim; İzmir hazır mıyız? Her şey çok güzel olacak. Kazanıyoruz İzmir kazanıyoruz. Millet kazanıyor; hiç şüpheniz olmasın1 dedi.

İmamoğlu konuşmasında şunları aktardı:

Ekonomi rahatlasın, mutfaktaki yangın sönsün, gençleri yeniden üretim ve geleceğin teknolojileri ile buluşsun. Bunun için çalışacağız. Ortak akıl iş başına geliyor, hazır ol İzmir.

Bu güzel kentin bizi cumhuriyetle buluşturdu. Sizler bu ışığı taşıyan insanlarsınız. Demogojik cümlelere aldanmayın; millet ittifakının güçlü kadroları arkasındaki toplumsal güç 86 milyon insanımız için seçim kazanacak.

86 milyon insanımız kazanıyor, kazanıyoruz. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.