Sosyal Medya

SİVİLTOPLUM

Rizeli'nin adayı Mehmet Hüsrev...

Rize’linin sesine kulak veren bu seçimde daha avantajlı hale gelecek.14 Mayısa sayılı günler kaldı. Kimlerin milletvekili aday listelerinde olacağı daha belli değilken her parti ilk defa çok ince hesaplar yaparak aday belirleme sürecine girdi. Adayların belirlenmesine çok az bir zaman kala sokağın sesini Rize’linin sesine kulak veren bu seçimde daha avantajlı hale gelecek. 

Milletvekili Aday Adayı Aday adaylarının arasında aday belirlerken önemli kriterler nelerdir, parti yetkilileri ve liderler nelere dikkat edecek herkes tarafından merak edilen bir durum. 
Aday belirlemede ön seçimin etkisi var mı ?  Temayül yoklaması dikkate alınıyor mu ? Mülakatlar ne kadar etkili milletin talepleri istekleri göz önünde bulunduruluyor mu adaylık süreci açıklandığında hep birlikte göreceğiz.  

AK PARTİ'NİN KALESİ... RİZE 
Rize, AK Parti'nin kalelerinden bir ili , her seçim yüksek oy oranı ile bazen çok az bir farklada olsa kazandığı bir ilimiz Rize . 

Bu seçim diğer seçimlerden farklı bir seçim olacak sanki. Dengeleri iyi kuran kazanacak sokağın sesini duyan milletin sesine kulak veren daha şanslı olacak. Çünkü genç seçmen kuşağı herşeyi çabuk tükettiği için sürekli yeni bir arayış içinde olduğundan yeni yüzler istiyor. Denediğini tekrar denemek istemiyor. 

Millet İttifakı farklı siyasi görüşleri bir araya toplayarak kenetlenmiş istediği tek şey Recep Tayyip Erdoğan ‘i devirmek .Onun için Rize'de aday belirlerken çok ince hesaplar yaparak aday belirlemeli. Tepeden inme milletvekili devri karşılık bulmayacak. 

Kimi koysam kazanır algısının karşılığı yok. Yeni bir dönem başlıyor yeni yüzler yeni heyacanlar bekliyor seçmen . Seçmen vekiline dokunmak, onunla konuşmak, sokakta beraber yürümek, aynı lokantada yemek yemek, aynı kahvede çay içmek istiyor. Benim tercihime saygı duyulsun istiyor seçmen, benim varlığım temsil edilsin istiyor. Rize’den 14 Mayıs’ta 28.Dönem Milletvekili için aday adaylık başvuru sayısı 7 ‘si Kadın 26  başvuru yapıldı . 

Yapılacak değerlendirme sonucu daha açıklanmadı ama sokaklarda konuşulan milletin tercihi Lazları temsilen Ardeşen ‘li DOKAP  Başkanı Hakan GÜLTEKİN  , Hemşinlileri temsilen  Çayeli’li TSE Bursa Bölge Genel koordinatörü Bir çok STK larda başkanlık ve başkan yardımcılığı yapan bilgili , kültürlü ,liyakatli dürüst ahlaklı ,bürokrat ,siyasetçi   Mehmet HÜSREV ve Rize Merkezi temsilen İbrahim TÜRÜT veya İshak ALİM diyor.   

Önceki dönemlerde Rize Milletvekili Adayı olan Hayatı YAZICI ‘nin ve  Osman Aşkın BAK ‘in İstanbul’dan Aday olacakları,Rize Milletvekili Muhammed AVCI ‘nın da  aday olmayacağı sokakta ve siyası kulislerde konuşuluyor. 

Her kim aday olursa olsun Rize için en güzel hizmeti yapacağından Rize’nin ve Rizelinin sesi gözü kulağı olacağından kimsenin şüphesi olmasın . 

Mehmet HÜSREV Kimdir ?

24 Şubat 1968 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Çayeli'nde tamamlandı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mühendis olarak mezun oldu.  1991-1992 yıllarında Millî Eğitim Bakanlığı Çayeli İmam Hatip Lisesi'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında ÇAYKUR'da mühendis olarak çalıştı. 1993 yılı sonunda Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) mühendis olarak göreve başladı. Mehmet Hüsrev; TSE'deki 28 yıllık çalışma sürecinde farklı birimlerde Uzman, Temsilci, Müdür yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptı.  Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda İnceleme ve Belgelendirme denetimlerinde görev aldı.  Nişantaşı Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi'nde sosyoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Mehmet Hüsrev, 2011-2016 yılları arasında TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü ve TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen TMSF kapsamında bir çok firmada Kayyum Başkanlığı görevini yürütmekte olup, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 06.10.2020 Tarihinden itibaren TSE Bursa Bölge Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Mehmet Hüsrev evli ve bir çocuk babasıdır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.