Sosyal Medya

Rizeli gazeteci Holoğlu yaşama veda etti Kaynak: Rizeli gazeteci Holoğlu yaşama veda etti

FATİH SULTAN KAR 65 yaşında vefat eden iki çocuk babası Mustafa Holoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi ve Bahçelievler Belediyesi’nde basın danışmanı olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştı. Holoğlu; 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü İstanbul’da toprağa verilecek.hologlu2.jpg


Gazetecilik mesleğine memleketi Rize’de 1970 yılında Zümrüt Rize Gazetesi’nde başlayan, Vatan ve Cumhuriyet gazetelerinin muhabirliklerini yaptıktan sonra İstanbul Belediye Başkanı olan Rizeli Aytekin Kotil’in Basın Danışmanı olan Holoğlu; daha sonra Fatih ve Bahçelievler belediyelerinde basın danışmanlığı yaptıktan sonra sağlık problemleri nedeniyle iki yıl önce emekliye ayrılmıştı. Holoğlu’nun Mehmet Kamil ve Kübra isimli iki çocuğu bulunuyor.

hologlu1.jpg

Holoğlu; 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü kılınacak cenaze namazının ardından, 11 yıl önce kanser hastalığı sonucu vefat eden eşi Merhum Figen Holoğlu ve babası Merhum Mehmet Holoğlu’nun naaşlarının bulunduğu Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Bu arada Mustafa Holoğlu’nun 3 yıl önce ikinci evliliğini yaptığı eşi İpek Holoğlu’nun da kanser tedavisi gördüğü belirtildi. 

Başta Fatih Kısaparmak olmak üzere birçok sanatçının da eserlerini seslendirdiği, ‘Kırmızı Yağmurlar’ ve ‘Sevdam İstanbul’ isimli iki kitabı yayınlan Mustafa Holoğlu’nun vefatı, memleketi Rize’de ve basın camiasından üzüntüyle karşılandı.

Kaynak: Rizeli gazeteci Holoğlu yaşama veda etti

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.