Sosyal Medya

GÜNCEL

İstanbul'da '11. Rize Tanıtım Günleri' Başladı

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize Valiliğinin de desteğiyle düzenlenen Rize Tanıtım Günleri başladı. 

 
 
 
 

 

 

Dursun Ali YILMAZ

Maltepe Sahili etkinlik alanında düzenlenen "11. Rize Tanıtım Günleri" kapsamında açılan stantlarda, kentin kültürel, doğal ve sanatsal özellikleri tanıtılıyor.

 

Etkinliği ziyaret eden vatandaşlar Rize'ye özgü peynir, tereyağı, kavurma, bal ve pekmezlerin satıldığı stantlara ilgi gösterdi. Fotoğrafçı Resul Çelik'in eserlerinin de sergilendiği alanda sigaraya karşı 'Kaçkarda Buluşalım Çay'la Sohbet Edelim' sloganıyla bir kampanya da düzenleniyor. Dört gün sürecek tanıtım günleri kapsamında çeşitli konserler de yer alacak.

Etkinliğin açılışına, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Albayrak ile mülki amirler ve bazı ilçe belediye başkanları da katıldı.

Tanıtım günlerinde, kansere karşı verdiği mücadelesiyle tanınan ve bir süre önce hayatını kaybeden Neslican Tay da unutulmadı. Neslican Tay için sahnenin yanına asılan afişte, "Hemşerilerin seni ve mücadeleni unutmadı." yazısı yer aldı.


11. Rize Tanıtım Günleri İstanbul'da Başladı

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)'in organize ettiği, Rize valiliğinin himayesinde Rize Tanıtım Günlerinin bu yıl 11.si İstanbul Maltepe'de büyük bir coşkuyla başladı

16 ile 20 Ekim tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde sürecek etkinliklerde Rize’deki kamu ve özel birçok kuruluş yerini aldı.

Tanıtım günlerinin açılış törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Valisi Kemal Çeber, RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak ve Yönetim kurulu üyeleri, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Kamu Kurum yönetici ve temsilcileriyle STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Program 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Maltepe Sahili etkinlik alanında 11.cisi düzenlenen etkinlik 4 gün sürecek. Maltepe Sahili etkinlik alanında 16-20 Ekim gününe kadar devam edecek etkinlikte, kültürel ögeler ve yöresel yiyeceklerin tanıtılacağı stantlarda açıldı.

Vatandaşlar etkinlik alanlarında yapılan tanıtımları ve sunumları izleyebilecek, satılan ürünleri satın alabilecek, etkinlik alanında yapılan konser eğlencelere katılabilecek.


Açılışta RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak yaptığı açıklamada: Rize'deki 11 ilçe ve 22 kurumla kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini İstanbul'a taşımayı amaçladıklarını ifade ederek Rize Tanıtım Günleri'ne farklı bir heyecanla hazırlandık.

Bu sene farklı birçok sloganımız olacak, Bunlardan biri ise sigara ile mücadeleyi amaçlıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sigaraya karşı tutumunu bildiğimiz için bu programa kendisini de özellikle çağırarak burada kendisini hemşerileri ile buluşturmak istiyoruz. Bu organizasyonumuzda sağlıklı yaşam için ‘kaçkarda buluşalım çay'la sohbet edelim sloganı ile İstanbulluları sağlıklı Türk çayını içmeye davet edeceğiz” diye konuştu.  

Rize'yi tüm yönleriyle tanıtacaklarını belirten Albayrak; “bugün açılışı yapılan ve 20 Ekim'e kadar sürecek tanıtım günlerinde tüm İstanbulluları Maltepe sahil etkinlik alanında yapılacak Rize Günlerinde misafir etmek istiyoruz. Tanıtımlarda Rize turizmini, ilimizin kültürünü ve ekonomisini öne çıkartarak ilimize fayda sağlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Rize Tanıtım Günlerinde, kansere karşı verdiği mücadelesiyle tanınan ve bir süre önce hayatını kaybeden Neslican Tay’da unutulmadı. Neslican Tay için sahnenin yanına asılan afişte, "Hemşerilerin seni ve mücadeleni unutmadı." yazısı yer aldı.

 

haber ile ilgili foğgraf ve videolar eklenecek 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.