Sosyal Medya

GÜNCEL

Rizeliler'den Ekrem İmamoğlu'na yoğun ilgi

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 'Çayeli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Kutlamaları' etkinliğinde Rizeliler'in yoğun ilgisi ile karşılaştı.CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, sabah saatlerinde Küçükçekmece'de başladığı seçin turunu sırasıyla Büyükçekmece, Bakırköy ve Beşiktaş'a taşıdı. İmamoğlu, günün son durağında, Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ''Çayeli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Kutlamaları''na katıldı.

Salonu hınca hınç dolduran seyirciler, konuşma yapması için sahneye çağrılan İmamoğlu'na yoğun alkışlarla destek verdi.

''82 milyon insan, tek bir vücut, tek bir millet şeklinde yoluna devam etmelidir'' diyen İmamoğlu, sahne arkasında yöresel yiyecekler satan Çayelili kadınların işlettiği tezgahın arkasına geçti. Lahana sarmasından ve baklavadan tadan İmamoğlu, ev alışverişini de tezgahtan yaptı.

Vatandaşlarca adeta sevgi çemberine alınan İmamoğlu, aynı yerde canlı yayın yapan bir radyonun yayınını da bağlanarak, dinleyicilere selam yolladı. Radyo yayını sırasında, ''Çayeli'nden öteye'' türküsünü söyleyen İmamoğlu, salondan zorlukla ayrılabildi.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için, kelimenin tam anlamıyla, gecesini gündüzüne kattı. Sabah Küçükçekmece, öğle saatlerinde Büyükçekmece, akşam üzeri de Bakırköy'de vatandaşlarla buluştu.

Beşiktaş'ta Gülsemin-Öner Peker çiftinin nikahına katılan İmamoğlu, akşam da Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ''Çayeli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Kutlamaları''na katıldı.

''Nefret kötü, sevmek güzel…''

Konuşma yapmak için sahneye çağrılan İmamoğlu, salondan büyük alkış aldı. İşgal sırasında şehit ve gazi olanlara Allah'tan rahmet dileyen İmamoğlu, ''Ruhları şad olsun'' dedi.

İmamoğlu, ''Hepimiz biliyor ki bu memleket kolay kurulmadı. Hepimiz çalışmalıyız. Güzel şehrimizin ve ülkemizin geleceği için, çok güzel işlere imza atmak zorundayız. Çocuklarımız iyi yetişmeli, gençlerimiz geleceğe umutla bakmalı. 82 milyon insan, tek bir vücut, tek bir millet şeklinde yoluna devam etmelidir. Kimseyi dışlamamalı, kinden nefretten uzak durmalı. Nefret kötü şey, sevmek güzel şey. Bu süreçte, iyi düşüncelerle, iyi kalpli insanlarla yol almalı ve herkes birbirine yardım etmeli. Bu ülkenin, bu güzel Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne, emeği geçen herkese, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hepimiz minnet ve şükran dolu duygulara sahibiz'' diye konuştu.

İmamoğlu'ndan ''Çayeli'nden öteye'' türküsü

İmamoğlu, sahneden iner inmez vatandaşlarca çembere alındı. Engelli bir çocukla fotoğraf çektiren İmamoğlu, sahnede kendisine verilen çiçeği ona hediye etti.

İmamoğlu, salondan ayrılmak üzereyken, bir kadın vatandaş CHP adayını, kuliste kurulan yemek tezgahlarına davet etti. Yoğun ilgiden dolayı zorlukla tezgahın arkasına geçebilen İmamoğlu, kendisine ikram edilen lahana sarması ve baklavadan tattı.

Tattığı yiyeceklerden ekibi için satın alan İmamoğlu, ''Bir tane de Laz Böreği ver, onu eve götüreceğim'' dedi. İmamoğlu, bir tepsi baklavayı da 10 Mart'ta gerçekleşecek Sarıyer Belgrad Ormanı yürüyüşünde ikram edilmek üzere satın aldı. İmamoğlu, ödemeyi nakit yaptı.

Vatandaşlarca adeta sevgi çemberine alınan İmamoğlu, aynı yerde canlı yayın yapan bir radyonun yayınını da bağlanarak, dinleyicilere selam yolladı.Radyo yayını sırasında, ''Çayeli'nden öteye'' türküsünü söyleyen İmamoğlu, folklor ekibiyle toplu fotoğraf çektirdi. İmamoğlu, salondan zorlukla ayrılabildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.