Sosyal Medya

GÜNCEL

Erdoğan'dan İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne tepki gösterdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne tepki gösterdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon kanalında katıldığı canlı yayında HDP ile ittifak yapacak olan İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne tepki gösterdi.

Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, HDP ile ittifak arayışına giden İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne tepki gösterdi.

'ÇIKAR HESAPLARI BİR ARAYA GETİRMİŞTİR'

Erdoğan, ''CHP'nin, HDP ile azami müştereği olabilir ama ne İYİ Parti'yle ne Saadet'le böyle bir birlikteliğinin olabileceğine ben ihtimal vermiyorum. Ama çıkar hesapları onları bir araya getirmiştir. Gizlemenin manası yok. HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada. Bunu zaten başlarındaki kişiler söylüyorlar. İYİ Parti ve Saaadetlilerin bunlarla bir araya gelmesinin izahı yok.'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuyla ilgili sözlerini, ''Bunlar (HDP) kongrelerinde bile ne bayrağımızı asmışlar ne İstiklal Marşımızı söylemişlerdir. Bizim kültürümüzde, derneklerin, resmi kurumların bu tür şeylerinde İstiklal Marşı'nı okumak zillet midir? O şereftir. O şeref de şerefli olanlara yakışır. CHP'nin bunlarla beraber olması zaten anlaşılır gibi değil. Hele hele İYİ Parti'nin, Saadet Partisi'nin bunlarla beraber böyle iş tutması, o da tabi izahı mümkün değildir'' diye tamaladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.