Sosyal Medya

GÜNCEL

Spora Gönül Vermiş Beykozlu Çocuklar, İBB’ye Seslendi

2014 yılında olimpiyatlara sporcu yetiştirmek amacı ile kurulmuş olan spor istanbul a ait ‘suya adını yaz’projesi şu sıralarda kaderine terkedilmiş durumda, proje kapsamında İstanbul un ibb ye bağlı tesislerinden özenle seçilmiş olan bir çok cocuk bu hafta itibari ile mağdur olduklarını açıkladılar, mağduriyetin sebebi her kurumda olduğu gibi malesef yönetim değişikliği. 

Sistemde yapılması hedeflenen değişikliklerin, yıllardır bu uğurda gece gündüz demeden çalışan çocukları etkileyecek olması aileleri ve bir çok kurumu harekete geçirdi.Beykoz kapalı yüzme havuzunda bu proje kapsamında yüzen lisanslı ve lisans adayı bir çok çocukta malesef konum itibari ile bu olaylardan etkilenmiş durumdalar. Aileler ellerinden geleni yapmaya niyetli olduklarını bu sabah ta çocuklarını antrenamana getirerek gösterdiler.

Aileler sabah verdikleri demeçte ;

Bizim çocuklarımız henüz konuşmayı tam öğrenmemişlerdi yüzmeye başladıklarında ,böyle istekli,istikrarlı,devamsızlık yapmayan bir topluluğu elden kaçırmak, spor a vurulmuş bir kelepçedir, çoğu yetişkinin günlük olarak yapamadığı antrenmanı 1,5 saatte yapan pırıl pırıl çocuklar bunlar , karıncaları çiğnediğinizin farkına ne zaman varacaksınız.

Beykoz civarında ikamet eden ve hepsinin öğrenci olduğu bir topluluğu antrenman için Kurtköy, Sefaköy, Cebeci gibi uç noktalara göndererek aslında çocuklarımıza ve bize bu işten vazgeçin demeye çalışmaktır.Lisans adayı olan çocukların lisans alma hayalini ellerinden aldılar, yüzme akademi adı altında bir reklam grubu oluşturup hiç gelecek vadetmeyen bir projenin  antrenmanlarına dahil ettiler, çalışma saatlerini kısalttılar, burada iyi niyet arayamayız, çalışmadan başarı gelir mi, istediğimiz tek şey kendi tesisimizde yapöış olduğumuz 1,5 saatlik antrenmanlara ve öncesinde yapılan kara antrenmanlarına devam etmektir.

Bu kadar korkmayın başarıdan, spor demek gelecek demek, spor demek sağlık demek, spor demek iyi ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek demek, lütfen çocuklarımızın önüne duvar örmeyin, siz duvar ördükçe biz tüneller kazmak zorunda kalıyoruz, ‘el birliği yapalım ve bu çocuklar geleceğe daha sağlam adımlarla yürüsün’ diyerek çocuklarının mağduriyetlerini belirttiler.

Aileler durum böyleyken bütün kapıların çalındığını, İstanbul genelinde bütün ibb tesislerinde velilein birleştiğini ve sonuna kadar haklarını arayacaklarını söyleyerek sosyal medya üzerinden selerini duyurmaya devam ediyorlar.

Haber: Esma Kalafat

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.