Sosyal Medya

GÜNCEL

Erdoğan ekibiyle yerel seçim mesaisine girecek

Arjantin ve Güney Amerika ziyaretleri sonrası yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Bugün, kurmaylarıyla bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı, AK Parti- MHP ittifak çalışmalarıyla ilgili bilgi alacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü programını ve AK Parti- MHP ittifakındaki son durumu CNN TÜRK Ankara muhabiri Murat Pazarbaşı anlattı.

Pazarbaşı şöyle konuştu: Bu kapsamda son duruma ilişkin bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarıyla bir değerlendirme yapması söz konusu. AK Parti'den Mehmet Özhaseki, MHP'den Sadir Durmaz'ın zaman zaman bir araya gelip görüşmeler yaptığını biliyoruz.

MHP Genel Başkanı Bahçeli de geçen hafta ifade etmişti, "30 büyükşehir belediyesi" üzerinden yapılan bir değerlendirme var. 2014 yılından bu yana alınan oy oranları üzerinden değerlendirme yapılıyor. Burada MHP'nin 2014'te 3 büyükşehir ve 4 il belediyesi kazandığı bilgisi var, AK Parti ise 18 büyükşehir ve 30 il belediyesi kazanmış. İki parti de mevcut belediyelerin korunmasını hedefliyor.

MHP için Adana, Mersin, Manisa, Isparta, Karabük gibi iller bu anlamda önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "karşılık jestler olacak" sözü kapsamında Osmaniye gibi illerin de jest kapsamında değerlendirilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin görüşmesinde belli olacak.

2014'te ikinci olunan illere ilişkin de bazı değerlendirmeler var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu kapsamında ikinci sırada hangi parti varsa o partinin desteklenmesi söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün kurmaylarıyla yapacağı görüşmede İstanbul konusunun da ele alınacağı belirtiliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.