Sosyal Medya

GÜNCEL

Putin: Venezüella'daki siyasi durumu terör yoluyla değiştirme girişimlerini kınıyoruz

Rusya Devlet Başkanı Putin, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekileceğini duyuran ABD hakkında konuştu.Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilmesi halinde Rusya'nın karşılık vereceğini söyledi.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Venezüella'daki siyasi durumu "terör" yoluyla değiştirme girişimlerini kınadıklarını söyledi.Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüşmesinin basına açık kısmında konuşan Putin, mevkidaşına hitap ederek "Toplumda karşılıklı anlayış oluşturmaya yönelik çabalarınızı ve muhalefetle ilişkileri düzeltmeye ilişkin tüm eylemlerinizi destekliyoruz. Açıkça 'terör' niteliği taşıyan tüm eylemleri, güç yoluyla siyasi durumu değişme girişimlerini ise kınıyoruz" dedi.

 
'ZOR DÖNEMLERİ GERİDE BIRAKTIK'
 
Rus lider, Maduro'yla bölgedeki durumu ve ikili ilişkilerdeki gelişmeleri konuşma fırsatı doğduğu için memnun olduğunu kaydetti. Önceki yıllarda Rusya-Venezüella ilişkilerinin zor dönemlerden geçtiğini ve ticaret hacminin ciddi şekilde azaldığını anımsatan Putin, olumsuz süreci geride bırakmayı başardıklarını ve bu yıl hissedilir bir artış sağladıklarını vurguladı.
 
MADURO: YENİDEN AYAĞA KALKTIK
 
Putin'in ardından söz alan Maduro, ülkesinin yıllardır çeşitli saldırılara ve tehditlere maruz kaldığını ancak yeniden ayağa kalktıklarını ifade etti.
 
Maduro, "Siz, bölgemize son yüz yıldır bir dost gibi yaklaştınız. İlerlememizi sağlayacak ortak noktayı bulduğumuzu düşünüyorum. Rusya ve Venezüella arasındaki ekonomik ilişkilere uyan, tam kapsamlı bir ekonomik program uygulamaya koyduk. Bu görüşmenin sonucunda, ülkelerimiz arasındaki işbirliği ve iki ülke ekonomileri için güzel haberler geleceğinden eminim" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.