Sosyal Medya

POLİTİKA

Son dakika: Erdoğan- Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki görüşmeler çerçevesinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeyle ilgili olarak, "Hayati konularda görüşme fırsatımız oldu. İdlib'le ilgili atmamız gereken farklı adımlar var." dedi.Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Costa Salguero Fuar Alanı'ndaki temasları kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Görüşmenin başında kısa bir açıklama yapan Erdoğan, sözlerine mevkidaşı Putin'e teşekkür ederek başladı.

"HAYATİ KONULARI GÖRÜŞTÜK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yaptığı görüşmeyle ilgili olarak, "Hayati konularda görüşme fırsatımız oldu. İdlib'le ilgili atmamız gereken farklı adımlar var. Türkakımı ile ilgili görüşmeler önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

TÜRK AKIM'DAN İDLİB'E KADAR...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk akımıyla ilgili yaptığımız görüşmeler büyük önem arz ediyor. Bu arada İdlib ile ilgili olarak İstanbul'daki dörtlü zirve çok çok büyük önem arz etti. Tabii atmamız gereken çok daha farklı adımların olduğuna inanıyorum. Çok kısa da olsa dar çerçevede İdlib ile ilgili bir görüşme yapmayı doğru buluyorum." diye konuştu.

G-20 zirvesinden dikkat çeken kareler!

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile MİT Başkanı Hakan Fidan da hazır bulundu.

TRUMP İLE İKİNCİ GÖRÜŞME AZ SONRA

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu görüşmenin ardından Arjantin'de devam eden G20Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Trump ile bu akşam 20.20'de ikinci kez görüşecek.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.