Sosyal Medya

POLİTİKA

Zeytinburnu'na Rizeli belediye başkan adayı

AK Parti'de 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için çalışmalar devam ederken Zeytinburnu Belediye başkan adayı Ömer Arısoy olarak belirlendi.AK Parti'de 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 60 ilin adayını açıklamıştı.

AK Parti'nin Zeytinburnu Belediye başkan adyı Ömer Arısoy olarak belirlendi.
 
Arısoy, adaylığını duyurduğu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinden Zeytinburnu Belediye Başkan A. Adaylığı için istifa ettim. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere birlikte çalışmaktan onur duyduğum Nabi Avcı, Numan Kurtulmuş ve Mehmet Nuri Ersoy'a şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.
 
Ömer Arısoy kimdir?
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcılığı'na getirilen isimlerden biri olan Ömer Arısoy, 1974 yılında Rize'nin Çamlıhemşin ilinde doğdu. Ömer Arısoy babası Bilal Arısoy'u 2011 yılında kaybetmişti.
 
İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna (İletişim Fakültesi) girdi ve üç yıl devam etti. 1992 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1997 yılında bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı.1999 – 2004 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, 2004 – 2014 tarihleri arasında Hukuk, Emlak-İstimlak, Kültür, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı ve İhale Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü, kültür yayınlarını yönetti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.