Sosyal Medya

GÜNCEL

Şehit kaymakamın yerine o atandı

Derik Kaymakamlığına Gümüşhane Torul Kaymakamı Hakan Kafkas atandı.Mardin Derik'te kaymakamlık binası önünde PKK tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden kaymakam Muhammet Fatih Safitürk yerine atama yapıldı.

3 kişinin yaralandığı, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olduğu patlama sonrası yeni kaymakam olarak Hakan Kafkas'ın atandığı açıklandı.

Terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan Mardin'in Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün yerine Gümüşhane'nin Torul Kaymakamı Hakan Kafkas atandı.

İçişleri Bakanlığından alınan bilgiye göre, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Derik Kaymakamı Safitürk'ün yerine Torul Kaymakamı Kafkas görevlendirildi.

Derik Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütecek olan Kafkas'ın, kendi talebi doğrultusunda Derik Kaymakamlığına atandığı öğrenildi.

PKK'lı teröristlerce 11 Kasım'da Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'e yönelik el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlenmiş, aralarında Safitürk'ün de bulunduğu 3 kişi yaralanmıştı. Kaymakam Safitürk, kaldırıldığı Kızıltepe Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Gaziantep'te sevk edilmiş fakat kurtarılamamıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.