Sosyal Medya

POPÜLER HABER

Erdoğan'ın Obama'yı karşılaması - İzle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi için Antalya'ya gelen ABD Başkanı Obama ile görüştü. Görüşmede ana gündem, Paris saldırıları ve Suriye'ydi. İki lider, 1 saa 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi için Antalya'ya gelen ABD Başkanı Obama ile görüştü. Görüşmede ana gündem, Paris saldırıları ve Suriye'ydi. İki lider, 1 saat süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. ABD Başkanı Barack Obama, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere saat 06.58'de Antalya'ya geldi.
ABD Başkanlık uçağı "Air Force One" ile Antalya Havalimanı'na gelen Obama'yı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer yetkililer karşıladı. Obama, gelişinin hemen ardından apronda kendisi için bekleyen limuzine binerek, konaklayacağı otele hareket etti. ABD Başkanı Obama'nın gelişi nedeniyle havaalanı, çevresi ile geçiş güzergahında çok sıkı güvenlik tedbirleri alındığı gözlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama arasındaki görüşme saat 10.40'ta başladı. Erdoğan ve Obama, 1 saat süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.