Sosyal Medya

Trabzon

KANCA?DAN TÜRK KIZILAYI'NA 61 ÜNİTE KAN BA?IŞI

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü öğrencileri ve personeli tarafından, Türk Kızılayı?na 61 Ünite kan bağışı yapıldı. 

Türk Kızılayı Trabzon Şube Başkanlığı tarafından Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyası öncesinde, Türk Kızılayı Doğu Karadeniz Trabzon Bölge Kan Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Emre Nalçaoğlu tarafından, MYO Konferans salonunda “Türk Kızılayı ve Kan Bağışı” konulu eğitim verildi. Kan bağışı konusunda MYO Öğrenci ve personeline detaylı bilgi veren Nalçaoğlu, kan ihtiyacının her geçen yıl daha da arttığına vurgu yaptı. Kanın tek kaynağının insan olduğunu, verilecek bir ünite kan ile 3(üç) insanın hayatının kurtulabileceğini belirten Emre Nalçaoğlu, gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı KTÜ Sürmene MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı başta olmak üzere, tüm öğrencilere ve personele teşekkür etti. Kan Bağışı ekip sorumlusu Dr. Birgül Eskici ise, “Geçen dönem 55 ünite kan bağışında bulunan MYO’da kan bağışı sayısı 61 üniteye çıktı. Artarak devam eden ve düzenli olarak kan bağışında bulunan MYO mensuplarına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Türk Kızılayı’nın Kan Bağışı kampanyaları, “Türk Kızılayı’na kan bağışı yapın, üç kişiye umut olun, hayat kurtarın.”,  “Benim kanıma da ihtiyaç olabileceği hiç aklıma gelmedi.”, “Küçük bahaneler, büyük iyiliklere engel olmasın”, “Benim başıma geleceği hiç aklıma gelmedi.” Sloganları ile devam etmektedir. MYO Müdürlüğündeki kan bağışı kampanyası çerçevesinde, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Cahit Soysal, MYO Sekreteri Ali Rıza Köroğlu, öğretim elemanları ve idari personel ile öğrenciler tarafından 61 ünite kan bağışı yapıldı. Kan bağışında bulunan öğrenci ve personele Kızılay görevlilerince kek, soda ve meyva suyu gibi çeşitli ikramlar yapıldı, hediyeler verildi.

Haber: Ali Rıza Köroğlu

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.