Sosyal Medya

ÜMRANİYE?DE DELİBALTA RÜZGARI ESTİ

Türkiye?deki Muhtarların tek çatı altında toplanması, özlük haklarının artması ve vatandaşa daha fazla hizmet götürebilmek için il il dolaşan, Kadir Delibalta Başkanlığındaki İstanbul Muhtarlar Federasyonu Ümraniye Belediyesi ev sahipliğindeTürkiye’deki Muhtarların tek çatı altında toplanması, özlük haklarının artması ve vatandaşa daha fazla hizmet götürebilmek için il il dolaşan, Kadir Delibalta Başkanlığındaki İstanbul Muhtarlar Federasyonu Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde Belediye Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

 

 

Beykoz Muhtarlarının en etkin isimlerinden Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici’nin daveti ile katıldığımız etkinlikte, Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Elmalı Mahallesi Muhtarı Basri Canoğlu ve Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal’da hazır bulunurken, davete İstanbul’daki 900’ü aşan muhtarların birçoğu ve dernek temsilcileri hazır bulundu.

 

 

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu da toplantının protokol konukları oldular.

 

 

Kadir Delibalta yaptığı konuşmada muhtarların özlük haklarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda kanunla belirlenmiş haklarımızı elimizden geldiği ölçüde yerel yöneticilerimize aktarıyoruz. Zira bu uğraşımıza en etkin katkıyı Ümraniye Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can koymuştur diyerek kendisine teşekkür etti. Delibalta ayrıca Ümraniye Belediyemizin sağladığı hakları emsal gösterip birçok ilçede de muhtarlarımız ile ilgili iyileştirmeler gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye de devam edeceğini belirtti.

 

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada; Keşke kanunlar elverse de belediye ve muhtarlık iç içe giren bir kurum olsa diye bir temennim var. Bunu yürekten isteyen birisiyim. Sadece muhtarlarımızın imkanlarının geliştirilmesi noktasında değil, Türkiye’de bir çok ilk Ümraniye Belediyesi’nin eseridir. Vatandaşla muhtarlar arasında para ilişkisi olmaması lazım. Bu işin zaruretinin kaldırılmasına inananlardanım.  5393 sayılı yasa, devletimizin belediyelerimize vermiş olduğu yetki ile belediyelerimizin kaçak yollarla ya da yoruma açık yollarla bu işi çözmesi yerine kanun yollarıyla bunu çözmenin yollarını aramış. İlk meclis kararı alan ve bunu uygulayan bir belediyeyiz. Yine bütün muhtarlarımızın binalarını yapan ve muhtarlarımıza sigortalı sekreter tayin eden bir belediyeyiz. Muhtarlarımızın diğer ihtiyaçlarını da gidermeye çalışan bir belediyeyiz. Niyetimiz, hayır. Allah daha güzel şeyleri yapmayı nasip etsin temennisiyle konuşmasını bitirdi.

 

 

Toplantıda ayrıca Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akyıldız ve Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu’da muhtar haklarının iyileştirilmesi adına kurumların çalışmalarından ve olabilecek farklı çalışmalara koyacakları katkılardan bahsederek konuşmalarını bitirdiler.

 

 

Konuşmalar sonrasında Kadir Delibalta Muhtarlar adına Ümraniye Belediye Başkanına plaket takdim ederken, tesis önünde toplu hatıra fotoğrafları çekildi.

 

 

Protokol konuklarının ayrılmasıyla Muhtarlar, İstanbul Muhtarlar Federasyonunun organize ettiği toplantıya devam etmek üzere yeniden salona geçtiler.

 

Kaynak 

http://www.dogushaber.com/     Özan Abıme saygılarımla

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.