Sosyal Medya

Sağlık

RİMER'den Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na Ziyaret

RİMER Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine (CEO) görevine atanan, kendisi de Rizeli ve RİMER Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduRİMER Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine (CEO) görevine atanan, kendisi de Rizeli ve RİMER Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

 
 RİMER Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine (CEO) görevine atanan, kendisi de Rizeli ve RİMER Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Dr. Osman Kan’ında katıldığı ziyarette dostlar daha çok Rize’yi ve Sağlık Bakanlığındaki gelişmeleri konuştular.
 
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine geçtiğimiz ay İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şuayip Birinci atandıktan sonra yerine de RİMER Kurucu Üyesi, İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı.
 
Rize eski Milletvekili Fehmi Memişoğlu’nun da oğlu olan, babasının Karayolları Bölge Müdürlüğünü yaptığı 1966 yılında Trabzon’da doğan, 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kemal Memişoğlu sonraki yıllarda farklı alanlarda da eğitim aldı. Memişoğlu, Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda yabancı dil eğitimini, Beykent Üniversitesi Sağlık Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı.
 
1991 yılında SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi'nde meslek hayatına başlayan, ardından Konya Ereğli Hastanesi'nde görev yapan Memişoğlu 1996 yılında o zamanki adıyla PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde Başasistanlık yapmaya başladı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplant Ünitesinde Gözlemci Cerrah olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’ye dönüşünde PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde, 2001-2002 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistan olarak görevini sürdürmüştür.
 
2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimi olarak görev yapan Memişoğlu,  02 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'nde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak göreve başladı. 2014 yılında Genel Cerrahi Profesörü olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Şuayip Birinci’nin Bakanlık Müsteşar Yardımcılığına atanmasından sonra Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği – CEO görevine atandı.
 
Mesai arkadaşı Dr. Şuayip Birinci ile beraber 11 kamu hastanesi ile 5 ağız ve dış sağlığı merkezinden oluşan Kuzey Birliğinde Amerikalıların dahi hayretlerle karşıladıkları performans sistemini ve özel sektörü kıskandıracak bir çok yeniliği uygulamaya koyan Kemal Memişoğlu’na kendisinin de kurucusu olduğu RİMER Yönetimi haftanın son günü ziyarette bulunarak başarılarının devamını dilediler.
 
RİMER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Aksoylu, hemşerileri ve 53 kişiden oluşan kurucu üyeleri adına tebrik ziyaretinde bulunduklarını belirterek, 36 yaşında başhekim olduktan sonra kısa sürede hastanesinin çehresini her yönüyle değiştiren, sonraki yıllarda da hekimlik mesleğine idarecilik yönünü de katarak başarılı bir kariyer oluşturan arkadaşlarına yeni görevinde de başarılar diledi. Başkan Aksoylu, “önce FSM, sonra Kuzey Birliğinde başarılı projeler gerçekleştiren Kemal Memişoğlu hocamız, daha önce omuz omuza mesai yaptığı bir başka hemşerimiz olan Şuayip Birinci’nin bakanlık bünyesine geçmesiyle burada geliştirdikleri performans sitemini kademe kademe ülke genelinde tüm bakanlık birimlerinde hayatı geçireceklerine inandığını” belirtti. 
 
Sağlık Bakanlığı bünyesindeki 11 Hastane ve 5 Dış Merkezinin patronluğuna atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’da RİMER yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bir çok mesleki ve sosyal derneğin üyesiyim, ancak kurucu üyesi olduğum ilk STK RİMER’dir. Çok farklı kesimlerden başarılı olmuş arkadaşlarla bir araya gelerek kurulan bu çatının içerisinde olmak, memleketim içinde bir şeyler üretebilmek çok güzel bir duygu. Okullar kapanır kapanmaz çocuklarımla soluğu Rize’de alacağım, mahalleden arkadaşlarımla balığa çıkacağım, temiz hava enerji depolayacağım. Elbette burada yabancı hastane yöneticilerini kıskandıracak çok önemli projeler geliştirdik, bunların genele yayılmasından da memnuniyet duyarız” dedi. 
 
“Benim mesleğim cerrahlıktır, bunca sene eğitimi bu mesleği icra etmek için aldım” diyerek hala ameliyatlara girmeye devam eden Prof. Dr. Kemal Memişoğlu başta bisiklet ve masa tenisi olmak üzere düzenli spor yapmayı da sürdürüyor. 
 
RİMER Genel Sekreteri Selahattin Bakır’da Kemal Memişoğlu’nun RİMER bünyesinde de birlikte Rize için güzel projelere imza atacaklarına inandığını belirterek  “Sevgili Kemal Memişoğlu hocamızla hemşerileri, dostları olarak gurur duyuyoruz. O iyi bir hekim, yönetici olmanın yanında örnek bir aile babası ve hemşeri dostudur. İnanıyoruz ki yeni görevinde de üstün başarılarını sürdürecek ve biz onu daha farklı makamlarda göreceğiz” dedi.
 
Haber: Ayfer Hurşutağaoğlu
 
Fotoğrafla: İlkan Yazıcı
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.