Sosyal Medya

POLİTİKA

CHP'li Mustafa Sarıgül yeni görevini açıkladı!

Dün Kılıçdaroğlu ile görüşen Sarıgül, bundan sonra neler yapacağını açıkladı.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, "İstanbul'da CHP tarihinin enyüksek oyunu aldık ama tabii arzu ederdik ki buraya başarıyla gelelim. Ama bugünden itibaren önümüzde yapılacak seçimlerle ilgili kapı kapı dolaşmaya başlayacağız. İstanbul'un bütün ilçelerinde gölge başkanlıklar oluşturarak, yapılan bütün çalışmaları adım adım takip edeceğiz" dedi. Milliyet'in haberine göre Sarıgül, genel başkan yardımcılığı gibi bir görev üstlenip üstlenmeyeceğine ilişkin soru üzerine, "Benim görevim partimin iktidar olmasını sağlamak. Benim bu saatten sonra iki tane görevim var; birinci görevim ulusal bayrağımızı en yükseğe taşımak. İkinci görevim de onurla ve şerefle talebesi olduğum CHP bayrağını burçlara dikmek" diye konuştu. 

Sarıgül, dün genel merkezde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, bir süre görüştü. Çıkışta gazetecilere açıklamada bulunan Sarıgül, Kılıçdaroğlu ile çok güzel bir sohbet olduğunu dile getirdi. 

Yerel seçimlerin gündeme gelip gelmemesininsorulması üzerine ise Sarıgül, yerel seçim sonuçlarını da değerlendirdiklerini söyledi. "İstanbul'da tabii arzu ederdik ki seçimler daha demokratik ortamda yapılsın" diyen Sarıgül, şunları kaydetti: 

"Seçimler daha demokratik olsaydı, biz İstanbul'da AK Parti adayı ile yarışmış olsaydık, sonuç bu şekilde olmazdı ama Sayın Başbakan seçim öncesi İstanbul'a karşı devletin bütün olanaklarını ve imkanlarını kullandı. 

Şahsıma özellikle bütün belli medya kuruşlarına talimatlar vererek, ‘Alo Fatih' hattını açarak, bizim seçim öncesi gerçekten olanaklarımızı ve imkanlarımızı çok farklı bir noktaya taşımıştır. Ama biz çok çalışacağız, bu eksikliklerimizi gidereceğiz" dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.