Sosyal Medya

AK Parti Yücel Çelikbilek ile yeniden

Uzun süredir, İstanbul?un ilçeleri belediye başkan adaylarına yönelik çalışmalarını sürdüren AK Parti Üst Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan?ın başkanlığında son toplantısını yaptı.Günlerdir devam eden çalışmalarda İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları belirlenirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Beykoz ve diğer üç ilçede yeni anket yapılması kararı alınmıştı.

AK Parti Beykoz’da Yücel Çelikbilek ile devam kararı aldı…

AK Parti’de oniki aday adayının yarıştığı Beykoz’da ipi göğüsleyen isim ise Yücel Çelikbilek oldu.

Çelikbilek, 1994 yılında Refah Partisi’nden ilk kez Beykoz Belediye Başkanı seçilmişti… Sonraki süreçte 10 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Yücel Çelikbilek, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde bu kez AK Parti’den Beykoz Belediye Başkanı seçildi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim olan Yücel Çelikbilek, Belediye Başkanlığı yaptığı son beş yıl içinde Beykoz’da önemli projelere imza attı. Hepsinden önemlisi ise 2B arazilerinin satışına ilişkin açıklanan rayiç bedellerin yüksek olması üzerine tarihi girişimlerde bulunarak Beykoz’a Özel Proje statüsünü kazandırdı. Beykoz’un 21 mahallesine Özel Proje statüsü kazandırarak, arazilerin Beykoz Belediyesi kanalıyla satılacak olmasının yolunu açan Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Meclisi’nin kararıyla İller Bankası’ndan 20 milyon TL kredi alarak, 2B arazilerini Beykoz Belediyesi’ne devreden Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ilk taksiti ödedi.

 

Bu girişim sonucunda Beykoz’da ki 2B arazilerinin satış fiyatlarında yüzde 50 oranında indirim olacağını açıklayan Başkan Çelikbilek, İBB’den takas yoluyla almış olduğu arazileri de makul fiyatlara kullanıcılarına satarak Beykoz’da 30 yıldır devam eden soruna köklü çözüm üreten isim olarak tarihe geçti.

AK Parti’den aday adayı olan 12 kişi arasından tercih edilen isim olurken, aday adayı olanlar arasında; İBB Zabıta Dairesi eski Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, AK Parti Kurucu Beykoz İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu ve Muharrem Ergül gibi önemli isimlerin yanı sıra Başkan Çelikbilek’in yardımcıları olan Yüksel Baki ve Metin Torun’da vardı.

YÜCEL ÇELİKBİLEK KİMDİR?

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı. 1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir.

1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, halkın büyük teveccühüyle AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanı seçildi. Kaynak www.dostbeykoz.com

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.