Sosyal Medya

KÜLTÜR&SANAT

?Hava alanı için bir şey söylemiyorum,İnşallah olur?

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ümraniye Rizelilerin Geleneksel gecesine katıldıİSTANBUL -Ümraniye Rizeliler Derneği tarafından Beykoz Kasrı'nda düzenlenen dayanışma gecesine başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikte, Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ümraniye Rizeliler Derneği Başkanı Necmettin Birinci ve çok sayıda davetli katıldılar.

 


         Gecede bir konuşma yapan Bakan Yazıcı hep sorun çözerek bu günlere geldiklerine dikkat çekerek, "Rize İçin bir çok hizmetler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.Bunların en başında Ovit Tüneli geliyor,Ovit Tüneli sıradan bir tünel gibi bakmamak lazım.Çünkü bu tünelin hayat geçmesi ile birlikte Rize’nin diğer yöreler arasında yapılacak ticaretin gelişmesinde önemli bir işlevi yerine getirecektir.Bunun ile birlikte Tünelin çıkışı ve sahil ilçelerimizde hazırlamakta olan lojıstik bölge çalışmlarımızın da bu tünel ile başlayacak ticaret gelişimini de destekleyecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.diyerek Ülkenin genel siyaseti ile de şunları söyledi” Birikmiş devasa sorunlar vardı. Sebebi şu veye bu. Devletin millete borçları vardı. Bunları ödedik. 15 milyar dolayında nemaları ödedik. 3 milyar TL dolayında Konut Edinme Yardımları'nı (KEY) ödedik. Bunlar unutulmuş, böyle geliyoruz. Devlette vesayet unsurları vardı. Siyaset üzerinde çok ağır bir vesayet baskısı vardı. Toplumsal mühendislikler vardı. Sabırla, metanetle ama elbette ki millettimizden aldığımız güç ve destekle, onları kendi görev ve yetki alanlarına yönlendirmek suretiyle yolumuzu devam ettik. Türkiye'nin siyasi tarihinde var olan müdahale ve darbe süreçleri çok farklı sebeplerle izah edilebilir" şeklinde konuştu.

    

 BAKAN HAYATI YAZICI; “Hava alanı için bir şey söylemiyorum,İnşallah olur”

          Ümraniye Rizelilerin israrla sordukları “Bakanımızdan Hava Alanı ne zaman yapılacak diye sorularına Bakan Yazıcı “Benim konuşmamı dinledi, ama kendine göre uyanıklık yapıyor,Biz Ovit konusunda başta dediğimiz gibi ne zaman yapılacaksa o zaman gelince yapılır dedik ve yapmaya başladık oldu.Havaalanı içinde birşey demiyoruz ama inşallah olur”dedi.

         

Ümraniye Rizeliler Derneği Başkanı Necmettin Birinci ise konuşmasında “Gecemize katılan Başta Bakanımız Hayatı Yazıcı bey ile birlikte Milletvekili İsmail Safı bey ve tüm iş adamı,davetlilerimize teşekkür ediyorum.Birlikteliğimizi bu gecelerimiz ile bütünleştirmeye çalışıyoruz.Ümraniye’de Rizelileri en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

        

 

Gecede Bakan Hayatı Yazıcı’ya hediye olarak Nalya (Sehender) hediye edildi.Gecede Üsküdar Belediyesi Halk oyunları ekibi bir gösteride bulundu.Geceye Şükrü Güler’in son 17 Aralık sonrası olaylarına yönelik bestelediği Başbakan Erdoğan’a destek için anlamlı sözler ile sıralanan şarksını salonda bulunan Rizeliler tarafından dikkatle dinlendi ve alkışlandı.Gece Şükrü güler ve Ayhan Alptekin’in şarkıları ile birlikte oynanan horonla gece saatlere kadar sürdü.Ümraniye Rizelilerin geleneksel gecesi Önümüzdeki günlerde Ümraniye Meydanında yapacağı Hamsi Şöleninde buluşmak üzere anlaşılması ile sona erdi. 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.