Sosyal Medya

Sağlık

Savaş Ay'ın vasiyeti duyan herkesi ağlattı

Hayatını kaybeden Savaş Ay'ın vasiyeti duyan herkesin gözlerini yaşarttı.Geçtiğimiz Cumartesi günü hayatını kaybeden Savaş Ay'ın hastanedeyken vasiyet ettiği ninni okununca salondakiler göz yaşına boğdu. Usta gazeteci Savaş Ay son yolculuğuna uğurlanırken, Cemal Reşit Rey'deki törende herkesi ağlatan vasiyet açıklandı.

Savaş Ay bu vasiyeti Samatya hastanesindeki ölüm döşeğinde kardeşine söylemiş. Törende kürsüye çıkan ve ağlamamak için kendini güç tutarak konuşan Savaş Ay'ın kardeşi Işıl Ay, o vasiyeti anlattı.

CENAZEMDE BUNU SÖYLE

-"Sanatçı bir ailenin oğluydu, 55 yıllık ağabeyimdi. Hastane odasında otururken, bana bir vasiyeti oldu. Bu vasiyeti burada herkesin huzurda söylemek istedim. 'Yine O Menekşe Gözler Aralı' şarkısını çok severdi, annem bizi o ninnilerle büyüttü. 'Lütfen, mezarımın başında bana bu ninniyi mırıldanır mısın?' dedi."

O SÖYLEDİ SALON A?LADI

Işıl Ay, "Şimdi bu üzüntümle çok zor olacak, ama onun için söyleyeceğim" diyerek abisinin vasiyetini yerine getirdi. Yine o Menekşe Gözler Aralı şarkısını okuyan Işıl Ay ile birlikte tüm salon hüzne boğuldu. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.