Sosyal Medya

Sağlık

Savaş Ay, törenle ebediyete uğurlandı

Gazeteci Savaş Ay için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenledi.Gazeteci Savaş Ay için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenledi. Törene katılan dostları ve meslektaşları, Savaş Ay'ın gazetecilik anlayışına vurgu yaparak, onun ölümüne kadar meslek heyecanını kaybetmediğini söyledi. Savaş Ay'ın tabutunun bulunduğu sahneye çıkan A Takımı kadrosu da ustalarına veda etti.

Tedavi gördüğü gırtlak kanserinden hayatını kaybeden Gazeteci Savaş Ay için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendi. Okan Bayülgen'in sunduğu programa, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ünlü sunucu Halit Kıvanç, Gazeteci Coşkun Aral, Tayfun Talipoğu, Savaş Ay'ın kurduğu A Takımı kadrosuna bulunanlar, ailesi, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı.

Savaş Ay'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından kendisine ait bir şiir ekrana yansıtıldı. Daha sonra meslektaşları, kürsüye çıkarak Ay hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Coşkun Aral, konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. Kız kardeşi Işıl Ay da 'Baba yarım' dediği Savaş Ay için bir şarkı seslendirdi. Oğlu Ulaş Ay ise A Takımı kadrosunu sahneye davet ederek, son kez ustalarının tabutuna dokundurdu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Savaş Ay'ın gazetecilik aşkına ve heyecanına vurgu yaparak "O her zaman halkın Savaş Abisi olmuş bir insandı. Habercilik aşkı hiç bitmezdi. En özel haberleri çıkarmak için gece gündüz çalışırdı." dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, Savaş Ay'ın habercilik anlayışına dikkat çekti. Kendisi ile röportajlar yaptığını, Beyoğlu sokaklarında haber kovaladığını anlatan Demircan, "Büyük bir gazeteciyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." İfadelerini kullandı.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu' da, "Muhabir arkadaşların onu örnek alması gerekir. O muhabirliğin heyecanını hiç kaybetmedi. Gazetecilik yapmak isteyen genç arkadaşlar Savaş Ay gibi gazetecilik yapsınlar." Şeklinde konuştu.

Sunucu Halit Kıvanç ise Savaş Ay ile arkadaşlığına vurgu yaparak, onun isminin Savaş değil Barış olması gerektiğini, insanlara karşı sevgisinden dolayı bu isme daha layık olduğunu anlattı.

Törenin ardından Savaş Ay'ın tabutu cenaze namazının kılınacağı Fatih Camii'ne götürüldü.
   

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.