Sosyal Medya

İşte Dursun Ali Yılmaz'ın Projleri

Belediyede her iş bir plan üzerinde yürüyecek.Plansız her iş her daim aksaklıklarla dolu olur. daha bir sürü iş bir adam eğer bir yola çıkmış ise o iş ile ilgili vardır her halde bir şeyler düşündükleri bu kadar yete zannedersem gerisini de daha sonra öğrenirsinizDursunali Yılmaz Kendi çıktığı yolu yine kendi haber sayfası medyakaradeniz ve gundem hemşin haber sayfasına anlattı "Hemşine bir çok proje ile geldiğini ve istekli azimli olduğunu içimdeki hizmet aşkını Hemşinde gerçekleştirebileceğini söyledi.. Belediyeciliği halkım ile birlikte yapacağını söyleyen YILMAZ Belediye yi halk yönetecek Hemşinde dedi. 

Hemşin İlçemizin önümüzdeki süreçte gelişmesi için düşündüğümüz projelerimiz

1-Belediyenin kurumsal yapı kimliğinde hizmetlerin sunumunda veya karar alma mekanizmasını çalıştırmada şeffaf bir zemin oluşturmak. her bireyin çalışmalardan asgari düzeyde bilgi sahibi olması sağlanacak.
2-İlçede yıllardan beri oluşan ayrışmanın temsili yet görevi gereği her bireyin Belediye başkanı olması seçildiği günden itibaren yapacağımız birebir ziyaretlerle oluşturacağımız tipki geçmiş yıllardaki dostluk meşalesini ateşleyip artik ilçede hiç kimsenin Hemşin ananelerinden ayrışmamış komşuluk dostluk zincirlerini sıklaştırmanın bilinci içinde olacağız.
3-İlçede var olan ve yıllardan beride sürüp gelen göç olgusunu ortadan kaldırmak ve her göç etme düşüncesine varmış her vatandaşın göç etme psikoloji ile ilgilenme çözüm yolları bulmak için çalışcağız.
4-Öğrencilerin genç yaşta ilçemizden lise eğitimini bile ilçe dışında sağlamaya başladığı noktada ilçenin belediyesi olarak bu olaya kayıtsız kalmayıp ilçemize bölge yatılı okul sağlamanın yollarını yöntemlerini araştırıp çözüm için her türlü temsili yet yetkisini kullanacağız.
5-İlçemizde organik tarımın her ürün ile bütünleştirmek organik çay bahçelerinin yanında organik çeşitlendirilmiş ürünlerinde yetiştirilip ilçemizde her cumartesi günleri organik Hemşin semt pazarı kurmayı planlayacağız.
6-İlçemizin  tarihi kültürü ile bütünleşmiş Tulum hevesimizi sade bizler değil tüm dünya bile artik gayda değil Tulum olarak bilmesi ve bu ilçemize özgü tulum varlığını bu güne getiren tulum üstatlarımızı yılda bir kez de olsa ilçede buluşturmak ilçede sadece horon halkası değil 50 kişi 60 kişilik tulum orkestrası festivali yapmayı planlıyoruz.

7-Her bireyi gibi çocukları da çok önemli her yıl Ağustos ayında diğer belediyelerin sünnet şöleni ile bütünleştirip ilçede sünnet çağına gelmiş çocuklarımızı sünnet ettirilmeleri sağlayacağız.
8-İlçemizde mahalle sınırlarına boş atıl durumda olan ilkokul binasını restore ettirip ilçeye belediye sosyal tesisi ve butik otel olması için Milli eğitim il müdürlüğü nezdin de girişimlerimiz olacak
9-İlçenin halen yapımı süren futbol sahası ve tribün çalışmasını hızlandırıp ilçede futbol oynama yaşına ulaşmış gençlerden oluşan Hemşin futbol takımı kurup il amatör Futbol kulüpler birliğinde oynamaları için zemin arayıp olması için çalışmalar yapacağız.
10-İlçemiz okullardan mezun olup yüksek eğitimlerini sürdüren öğrencilerimize burs sağlayacağız.
11-Esas mesele bir muammaya dönen kentsel dönüşüm ile sorunları ivedilikle çözümlemek ve bu çalışmalarının asgari 2,5 (İki Buçuk ) yıl içinde tamamlanması için hızlı davranıp. İlçemizin insanlarının ne olacağız endişesini ortadan kaldıracağız.

             Gölet ve etrafı düzenlenmesi elektrik üretimi kaffeler  ise daha sonra işler onlar sırası ile planlanacak.Belediyede her iş bir plan üzerinde yürüyecek..

             Bunun haricinde ilave projeler de sürecek .

                                                                                                                             

                                                                                                                  

 


 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.