Sosyal Medya

YAŞAMSANAT

Kara kış kapıda! Kışlık giyecekleri çıkarın!

Ilık hava yerini yağışlı ve soğuk havaya bırakıyor. İşte en son tahminler...Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yurdun Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının 10 ila 15 derece azalacağı tahmini yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre bugün Marmara ve Ege Bölgesi’nde, çarşamba ve perşembe günleri kuzey, iç ve batı bölgelerde, cuma günü güney ve doğu bölgelerde olmak üzere tüm yurtta hissedilir derecede azalacak. Bu düşüş, Akdeniz’in kıyı kesimlerinde 5 ile 8, diğer yerlerde 10 ile 15 derece arasında tahmin ediliyor.

Zaman'daki bu habere göre bugün, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in yağışlı geçeceği kaydediliyor. Yarın, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yağış tahmin ediliyor.

Perşembe ve cuma günü yağışların Ankara ve Eskişehir’in kuzeyinin yüksek kesimleri, Uludağ, Kartepe ile Kütahya’nın yükseklerinde Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı belirtiliyor.  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.