Sosyal Medya

Sağlık

İşte stresten kurtulmanın yolu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kurumsal İletişim ve Üniversitelerarası İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Cengiz Üzün, strese karşı bol su içilmesi tavsiyesinde bulundu. 
DEÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda üniversitenin idari personeline Kurumsal İletişim ve Üniversitelerarası İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Cengiz Üzün tarafından "Balsamikli Çileğin Gerginliği" başlıklı stres yönetimi eğitimi verildi. Stresle başa çıkabilmenin birçok yöntemi olduğunu anlatan Üzün, "Stresten kaçmak için bol su için" dedi. Doğru nefes almanın öneminden de bahseden Yrd. Doç. Dr. Üzün, izleyiciler arasından seçtiği birkaç kişiye doğru nefes alma egzersizleri yaptırdı.

Hayatımızda stresten kurtulmak için gülmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Üzün, kadınların erkeklerden daha uzun süre ve daha çok güldüğünü anlattı. Üzün, kadınların erkeklere göre yüzde 126 daha fazla güldüğünü belirterek, "Stresle başa çıkabilmek için günlük hayatta kolayca uygulanacak bazı yöntem bulunuyor. Spor yapmak, hareketli bir yaşam biçimi sürdürmek ve bolca su içmek stres yönetiminde önemli faktörlerdir" dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.