Sosyal Medya

Sağlık

OF'A KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI

Of Devlet Hastanesine atanan kardiyoloji uzmanı Zeynep Kazaz göreve başladı.Son dönemde yapılan atamalarla doktor kadrosunda eksiği bulunmayan Of Devlet Hastanesi, kardiyoloji servisi ile de yeni bir bölümle daha hizmet vermeye başladı.
     Kardiyoloji servisine atanan ilk uzman olan Dr. Zeynep Kazaz, kardiyoloji bölümünün alanına giren hastalıkların halk tarafından çok fazla bilinmediğini belirterek, bölgede yüksek oranda kardiyolojiyi ilgilendiren vakanın olduğunu, artık hastaların muayene olmak için başka hastanelere gitmesine gerek kalmadığını söyledi.
     Kardiyolojinin kalp yetmezliği ve rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, yüksek lipidemi, kolesterol yüksekliği, koroner arter hastalıkları, kalp ve bağlı damar hastalıkları ile ilgilendiğini ifade eden Kazaz, göğüs ağrısı, nefes darlığı, çarpıntı, bayılma gibi şikayetleri olan hastaların kardiyoloji servisine müracaat ederek kontrol yaptırmalarının yararlı olacağını anlattı.
     Hastalara check-up hizmeti de verdiklerini dile getiren Kazaz, kalple ilgili şikayetleri bulunan tüm hastaların ve ailelerinde 1. derece yakınında kalp hastalığı olanların mutlaka check-up yatırmaları gerektiğini kaydetti.
     1981 yılında Akçaabat'ta doğan Kazaz, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi'nden 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında KTÜ uzmanlık sınavını kazanan Kazaz, 2010 yılında uzmanlığını tamamlayarak kardiyoloji uzmanı oldu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.