Sosyal Medya

TSUNAMİ GİBİ ETKİ YARATTI

TRABZON- Trabzon'un Değirmendere Mahallesi'nde eş zamanlı olarak 3 noktada patlayan ana su borusu caddeleri göle çevirdi.TRABZON- Trabzon'un Değirmendere Mahallesi'nde eş zamanlı olarak 3 noktada patlayan ana su borusu caddeleri göle çevirdi. Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği olayda 1 kişi yaralanırken, 6 araç ve 15 işyeri zarar gördü.
Edinilen bilgiye göre, henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 15.30 sıralarında şehre su dağıtımını sağlayan boru hattının Sezai Uzay Caddesi ile eski Maçka Yol Kavşağı'ndan geçen kısmında üç ayrı noktada patlama meydana geldi. Patlama sırasında boruların üzerindeki asfalt parçalanırken, kopan asfalt ve taş parçaları Orhan Çakıcı isimli bir vatandaşı yaraladı, çevredeki dükkan ve araçlara da zarar verdi. Patlayan borulardan fışkıran sular 15 metre yüksekliğe erişirken, çevredeki yollar ve dükkanlar su altında kaldı.
Olay yerindeki dükkan sahipleri bir anda neye uğradıklarını şaşırarak dükkanlara dolan suyu kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalışırken, Trabzon Belediyesi'ne ait iş makinesi ve su tahliye araçları yollarda ve dükkanlarda biriken su ve taşları tahliye etmeye çalıştı. Patlama sonucunda 6 araç ile 15 işyeri zarar gördü. Su borusundaki patlama nedeniyle çevredeki mahallelere yarına kadar su verilemeyeceği öğrenilirken, belediye konuyla ilgili araştırma başlattı.
Öte yandan Trabzon Valisi Nuri Okutan da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Vali Okutan, patlama sonrasında çevredeki dükkan ve bazı araçların zarar gördüğünü belirterek daha büyük bir facia yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.