Sosyal Medya

BÖLGEHABER

7. Of  Buluşması<o

Her yıl Ağustos ayının ilk haftasında Of Folklor Derneğinin organize ettiği, Of Kültür ve Sanat Şenlikleri, bu yıl daha kapsamlı bir şekilde kutlanacak.Harun YILMAZ,

7-8 ve 9 Ağustosta yapılacağı bildirilen Milli Piyango İdaresinin 9 Ağustos çekiminin de Of ta yapılacağı 7. Of Buluşması ilk toplantısı Kaymakam Tuncay Sonel başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Of Buluşması sloganı toplantıya katılan herkes tarafından benimsendi.

Kaymakam Sonel Of?a yakışır bir festival düzenleneceğinin altını çizerek ?Kültür Sanat Şenlikleri dar alanda kalıyor? dedi. Sonel alt yapıyı oluşturduklarını hatırlatarak ?Bir işi yaparken yöremizin değerlerini göz önünde bulundurmalıyız?.

 Of için en iyiyi yapabilmek için toplantıya katılanlardan görüş bildirmelerini istedi.

Daha önceki şenlikleri yürüten Of Folklor Derneği Başkanı Erdal Özçelik söz aldı. Özçelik; ?Biz altı yıldır bu işi yapıyoruz ve bu güne kadar getirdik. Deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız. Of?taki kurumların bir araya gelmesi sevindiricidir? ifadesini kullandı.

İkinci sözü Cumapazarı Belediye Başkanı Ahmet Saral aldı. Saral daha önceden Cumapazarı Dağ şenlikleri adı altında şenlikler düzenlediklerini ve sel felaketlerinden bu yana şenliklere ara verdiklerini ifade ederek, bu şenliklerin bir ayağının Cumapazarı şenlik alanında yapılabileceğini teklif ederek bu etkinliklerin tek noktadan çok ellerle yapılan yapılmasının çok güzel olacağını belirtti.

Esnaf Odası Başkanı Sarıalioğlu Festival sırasında Yerel Müze açılmasını önerirken Emel Saral en güzel buzağı yarışması gibi yarışmalarla Festivalin daha da renkleneceğini önerdi.

Kaymakam Sonel, ?Hem Of insanı büyük hem yüreği büyük. Herkes ucundan tutacak Biz Of ailesi olarak sadece helva yapacağız.?

Önerilerin dikkate alındığı ve çalışmaların bir an önce başlaması için 8 kişilik komisyon kuruldu. Önümüzdeki günlerde bu komisyonda görev alanlar arasında görev dağılımı yapılacağı bildirildi.

Of Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Of Belediye Başkan yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu yanı sıra tüm belde belediye başkanları, Of Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Kenan Gelişli,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız, Of Halk Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Of Folklor Derneği başkanı Erdal Özçelik, Of Engelli aileler Derneği Başkan yardımcısı Pirman Hacıbektaşoğlu, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral, Of Esnaf Odası Başkanı Attila Sarıalioğlu, banka müdürleri ve basın mensupları hazır bulundu.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.