Sosyal Medya

Trabzon bataklığa sürükleniyor

Trabzonspor eski yönetim kurulu üyesi ve Divan Kurulu Üyesi Kenan İskender takımın gidişinden endişeli.Trabzonspor eski yönetim kurulu üyesi ve Divan Kurulu Üyesi Kenan İskender Trabzonspor'un yaklaşan genel kurulu öncesinde bazı değerlendirmelerde bulundu. Mevcut yönetimin hem saha sonuçları hem de yönetim bazında başarısız olduğuna dikkat çeken İskender, Trabznospor batağa sürüklendiğini savundu. Mevcut Başkan Nuri Albayrak'ın ne yaptığını anlayamadıklarına dikkat çeken İskender, ?Bazı kesimlerin dolduruşuna geliyor. Kötü biri olduğuna inanmıyorum. Trabzonspor başkanı hepimizin başkanıdır. Kötü niyetli olduğuna da inanmıyorum ancak sanırım yanlış yönlendiriliyor? dedi. İşte efsane kadronun yöneticiliğini yapmış isimlerden Kenan İskender'in söylemleri;

Yönetim Dağılmış Vaziyette
Biz Divan kuruluyuz. Şimdi bazı kesimler divan kurulunun çok daha farklı işlevleri olduğunu düşünüyor ancak aslında öyle değil. Divan kurulu resmi bir kurum değildir. Biz sadece yönetime bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Yapıp yapmamak onların elinde. Divan kurulu olarak da mevcut yönetimi eleştirme veya iyi ya da kötüdür demek bize göre değil. Ancak normal biri olarak soruyorsanız, Trabzonspor'un kötü yönetildiği ortada. Hem saha sonuçları kötü hem de yönetimsel kararlar. Şuanda ne yapıldığını anlamak mümkün değil. Söylenenlerle de ilgilenilmiyor. Trabzonspor yönetimi dağılmış bir vaziyette. Geçmişte de böyle olmuştur ve nihayetinde yönetimler değişmiştir.

Tezat İçinde Tezat
Yönetim yanlış yönlendiriliyor. Kendini de yanlış yönlendiriyor. Hocanın arkasındayız diyip duruluyor. Ancak bu da yanlış. Bir yönetim teknik direktörünün her söylediğini yapmak zorunda değildir. Aynı yere 4 transfer yapılıyor. Yabancılar kulübede oturuyor. Ummadığınız isimler sahada forma giyiyor. Bu kadarına da eyvallah denmez. Trabzonspor tezat içinde tezat yaşıyor. Ben bir yönetimin bu kadar yanlışlar yapabileceğine inanamıyorum. Fikir veriyoruz ancak uyan yok ki; Verilen fikirlere yönetim uymak zorunda değildir tabi ki, ancak bunlar kimsenin dediğine kulak asmıyorlar. Kapanmışlar içlerine. Yapılan yanlışlardan tamamen yönetim mesuldür. Kimseye bir şey danışmıyorlar.

15 Saygın İnsana İhtiyaç Var
Bir çok yanlış var kulüpte. Borç 40-50 Trilyonu geçti deniyor. Büyük ihtimalle de doğrudur. Transfer bütçeye göre yapılır. Bunlar neye göre yaptı bilmiyorum. Kulüp bütçesi bir çok açık veriyor. Ekonomi batağa sürükleniyor. Şuandaki görüntü öyle. Trabzonspor'u bu durumdan ancak 15 tane sadakatli ve birbirine yürekten bağlı yöneticiyle aşılır. Trabzonsporlu bir başkana ihtiyaç var. Hesabını kitabını iyi bilen, 15 kişiyi kucaklayacak ve bir bütün olacak başkana ihtiyaç var. Kendi işinde nasıl davranıyorsa kulüp için vereceği kararlarda da aynı tavrı ortaya koyacak başkana ihtiyaç var. Kenetlenecek bir yönetime ihtiyaç var. Saygın kişiliği olan bir başkana ihtiyaç var.

Kabuklarına Çekildiler
Basında ve federasyonda saygınlığı olmalı Trabzonspor. Biz Trabzonspor'un emrinde olduğumuzu her fırsatta dile getirdik ancak hiçbir talepte bulunulmadı. Bir kez dahi fikir sorulmayışını bir kenara bırakın birkaç defa şu şöyle olmalı dedik o da kulak arkası edildi. Nasıl ve kimden akıl alıyorlar anlamıyorum. Bir başkan 2 yılda tecrübe kazanmalıydı. Olgunlaşmalıydı. İşi öğrenmeliydi. Trabzonspor başkanını biz severiz. Trabzonsporlu da sever. Ancak bunlar kabuklarına çekildi. Yönetim içerisine kapıldı. Bu kongrede de aday olacakmış. Bakalım hayırlısı. Belki yanındakileri değiştirir ve iyi bir liste yapar. 8-9 Aday var. Ne derece ciddiler bilmiyorum. Bizimle istişare eden kimse olmadı şimdiye kadar.

İçimiz Eriyor
Trabzonspor kendi haline kaldığı her dönemde bir oluşum ortaya çıkmıştır. Yine çıkar. Ancak bu kez iyi bir ekip olmalı. Trabzonspor geçmişten bugüne hep borç ödemiştir. Yine öder. İyi bir oluşum ortaya çıkacaksa bu borç nedeniyle geri çekilmemeli. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın. İçimiz Eriyor. Basında programları izlerken dost görünenlerin ne derece dost olduğunu görmek çok üzücü. Başkan basının içinde olmalı. Herkes aleyhte konuşuyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile de köprüler atıldı. TFF Başkanı Trabzonlu diye bazı kesimler tarafından gerekenler yapıldı ve Trabzonspor'la arası bozuldu. Tahkim'in Trabzonspor'a karşı tutumu belli zaten. Çok yanlış kararlar verdi.

İcraatlar Dinlenmeli
Her ne olursa olsun Trabzonspor bunların altından kalkar. Ancak yeterki birbirimize sahip çıkalım. Birlik olacak bir yönetim oluşması lazım bunun için. Yetki yönetimdedir. Yönetim üzerine kimse çıkamaz. Kongrede sorsunlar kötü yönetimin hesabını ancak kimse icraatları bile dinlemeye gerek duymuyor. Herkes oy atıp bir an önce salondan çıkmanın peşinde. Şimdi 9 bin 500 Kişi oy kullanacak. Önüne gelen üye yapılıyor. İsteriz ki daha çok üyemiz olsun ancak oy kullanacak üyeler farklı olsun. Bu kadar fazla üye olması bana göre yanlış. Herkes gönül üyesi olabilir ancak oy kullanacak üyeler farklı olmalı. Üyeler ikiye bölünmeli. Bunun için oy kullanacak üyelerin belirlenmesi için bir eleme yapılabilir. Kongre üyeleriyle kulüp üyeleri farklı olmalı. Ancak bunun için de tüzüğün değişmesi gerek.

Trabzonsporumuz Eriyor
Üye sayısının fazla olması zarar verir. Biz bunu daha önce seslendirdiğimizde 'kongreden korkuyor' dediler ancak bununla alakası yok. Trabzonspor'un gerçek içini bilmeyenler de şimdi oy kullanıyor. Yani oy kullanacak kişiler Trabzonspor'u derinlemesine bilmeli ki bu tür yanlışlar yapılmasın. Gelen gideni sorgulamıyor. Bir an önce oy verip gitmenin peşinde herkes. Birisi geliyor tonlarca borç yapıyor. Kimse çıkıp da demiyor nereye gidiyorsun kardeşim. Denetleme kurulu olmalı. Başı boşluklar yüzünden bu günlere gelindi. Trabzonspor'a yazık oluyor. Eriyor Trabzonsporumuz.

Bilinçli Oy Gerek
En başta başkan akıllı olacak. Kendine bağlı bir yönetim oluşturacak. Kongreden bir süre sonra bölünmeler ortaya çıkmayacak. Yarı yolda bırakmayacak listedeki isimler. ?Ben olsam hakem stattan çıkamazdı? diyor yönetimden ayrılan bir isim. Nesin sen. Mafya mısın? Nasıl çıkamayacakmış ordan hakem. Dikkatli konuşmalı Trabzonspor camiasının içindeki insanlar. Sivasspor maçı sonrasında başkan dolduruşa getirilmiş. Yanlış demeçler verdi. Söylenmeyecekleri söyledi, söylenecekleri telaffuz edemedi. Böyle olunca da işler bu noktaya geldi. Sonuç olarak Trabzonspor başkanı nerde ne konuşacağını çok iyi bilecek. Başka türlü olmaz. Her şey delegelerin atacağı bilinçli oylara kalmış.

Röp: Serdal ŞAHİN / Günebakış

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.