Sosyal Medya

GÜNCEL

Sınırda namlular PYD ve IŞİD'e çevrildi

Kilis'te namlular, Suriye'de PYD ve IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye doğru çevrildi.https://www.ekremimamoglu.com/

Kilis'te konuşlanan tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları, Suriye'de PYD ve IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye doğru çevrildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafındanKilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi. 

TSK tarafından özellikle IŞİD ve PYD'nın bulunduğu bölgelerin Türkiye tarafında üst bölgeleri oluşturuldu. Üst bölgelerinde tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları, sınıra sıfır noktala konuşlandırıldı. 

Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları kritik noktalara konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını PYD ile IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi. 

Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş durumda, İnsansız Hava Araçları (İHA), Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyerek ilgili birimleri aktarıyor. Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu koalisyon uçakları, Türkiye-Suriye sınırında devriye görevini ifade ediyor. Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız sınır hattında devriye geziyor

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.