Sosyal Medya

Makale

HALK BÖYLE İSTİYOR

Uzun zamandır yazı yazamadım. Çükü yazı yazacak keyif kalmamıştı.
 
        Öncelikle Trabzon Dernekler Federasyonunun düzenlediği ve bana göre de Trabzon’a layık bir etkinlik olmadı. Çünkü Trabzon adına yakışır üst düzey de olması için sadece devlet erkânının katılmasını düşünen TDF yönetimi tüm motivasyonunu devlet erkânı siyasilerimizin katılımıyla etkinliğin kalitesini düşünüyorlar da ondan!
         Trabzon Düşman işgalinden kurtuluşunu ve Trabzon’un fetih yıldönümü gibi iki önemli etkinliği bir arada kutlandı ama sosyal ve kültürel paylaşımların ön plana çıması gereken tablo da Trabzon’u ve Trabzonluyu fazla tanımayan bir ajansa tabi olan TDF maalesef beklenen etkinliği gösteremedi. 61 Taka Haliç de yüzdürülecek dendi basında bile haber olmadı…Açılışta İstiklal marşı yarım yamalak karmakarışık ve en önemlisi Türk Bayrağı olmadan o muhteşem protokole karşı okundu. Türkiye liglerin de hakkı yenilen Trabzonspor için bir kelime lobi adına bir şeyler söylenmedi. Kokulu yöresel peynirlerimiz ve diğer ürünlerimizin satıldığı kapalı salonda aynı zaman da konser de verilemeye çalışıldı. Her neyse yapılanlar yapıldı geçti ama buradan çıkarılması gereken dersi tüm Trabzon STK üyeleri çıkarmalı ki Trabzona layık temsil örnekleri sergilenmeli,en doğrusu tüm Trabzonlular bir çatı altında toplanarak memleket adına daha etkin gür ses çıkarmalılar.
                                                            **********
 
           Trabzonspor bu ülkenin en önemli en büyük takımlarından birincisidir. Çünkü şike yapacak kadar parası ve becerisi olmamasına rağmen rakibleri şampiyonluklarını şike yaparak elinden almasına rağmen halen ülke de futbolun en önemli mihenk taşlarından birincisi Trabzonspor. Ekonomik enkaz devralarak yönetimi oluşturan Hacıosmanoğlu ve yönetim arkadaşları ile Trabzonspor yönetimin de tarih yazarak fosilleri temizlemişler ve öze dönüş adına adım atarak Trabzon gençlerine sorumluluklar vererek Avrupa liglerinde namaglup ve lider Trabzonspor’u tarihe yazdırmayı başardılar. Buna rağmen türbinlerde istenilen seyirci gücünü halen göremiyoruz neden acaba?
 
                                                       ******************
 
              Trabzonspor şike süresince acaba Trabzon Dernekleri tarafından ne kadar sahiplenildi. Halen büyük mücadeleler yaparak “kupamızı verin “ çağrıların da Trabzonspor yönetimine hangi Trabzon derneklerinden tam destek geldi? Yeri geldiğin de bize her yer Trabzon diyerek hava atan “O “ kişiler neden STK olarak etkin ve yetkin olamıyorlar! Cevabını da ben mi yazayım ? Trabzonspor sevdalıları İstinye’ye TFF yürüdüler on binlerce Trabzonsporlu yürüdü hangi Trabzon derneği ne destek verdi o yürüyüşe hangi Trabzonsporlu sanatçı iş adamı veya siyasi kişiler katıldılar.
 
                                         ********************************
 
               
                Sarıgül fırtınası esmeye başladı Türkiye de. Aslında İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı yarışı var ama sanki CHP AKP ve SARIGÜL rüzgârları esiyor ülkede. SARIGÜL yaptığı siyasi stratejisiyle CHP lileri de yanına almayı başardı. Demek ki Sarıgül sadece İstanbul’un Şişlisini yönetmeyi başardığı gibi ülkeyi de yönetmek istediğini her defasın da tüm ülkeyi de yönetmeye talipli olduğunu yaptığı ülke ziyaretleriyle halkın sevgisini kazanma adına yapıyordu ve bu mesajı veriyordu. Nihayet bu siyasi yelpazede Sarıgül fırtınası eserek tüm ülkeyi etkiledi. Çünkü AKP iktidarı için kale olan İstanbul Büyükşehir belediyesi Sarıgül kazanmak için yıllarca çalıştı ve yaptığı siyasi strateji şu an CHP nin de Sarıgül’e giderek GEL demesiyle 1. ayağı kazanılmış oldu. Bundan sonra Sarıgül AKP dışındaki seçmenlerin de oyunu almasını düşünüyorum. Bekleyeceğiz göreceğiz ama yaptığım izlenimlerimden Sarıgülü Büyük şehir başkanlığı için şanslı görüyorum..ben değil anketler de öyle diyor yani halk böyle istiyor galiba

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.