Sosyal Medya

Makale

KÜFÜRBAZ ŞEHİRMİYİZ?

Bize her yer TRABZON bu ülkede marka olmuş ve hatta tüm dünya da bile trabzonluları sempatik ve sıcak insanlar olarak tanırlar ve bilirler…ve öylediler de.

 Ancak arada sırada yaşanan istenmeyen olaylar karşısn da TRABZON ismi gazeteler de ve televizyonlar da haftalarca fırsat bilinerek karalanmaya çalışılıyor. Trabzonspor Rizespor maçı esnasın da türbünden bir taraftarın küfrüne kulak veren profosyonel futbolcumuz Volkan haklı olmasına rağmen  bu olayla hem kendini hem de Trabzon ismini gündeme istemediğimiz şekilde taşımış oldu.Bilen de bilmeyen de bu olayla ilgili yorumlar yaparak marka isim olan TRABZON hakkında olumsuz yorumlarla çamur atmaya çalışıyorlar.

 O Taraftar haklımı ? kesinlike haksız ama olan oldu ve istenmeyen olay vuku buldu.

Sezona kötü şekilde moralsiz başlayan Trabzonspor futbolcuların kesinlikle mental yapıları çok etkili psikologlar tarafından ele alınarak bu tür olaylar karşısında maça hazırlanmalı ve beyinleri oyun esnasın da sahada olmasını sağlamalı. Yani oyuncuları hipnotize ederek tamamen maça konsantre ederek performanslarının yükselmesini sağlamaları lazım. Bunun için belkide mevcut psikolog yetersiz olabilir. Bence bu konuda spor psikologlarından yardımlar alınabilir.

  Taraftarların türbünde Trabzospor  için ortak koro halinde takımlarının lehinde motive edici tezahuratları yapılırken yine koro halinde rakip takımı demorilize edilecek tezahuratlar yapılabilir ama küfür asla her iki takıma değil hiçbir zaman hiçbir yerde ve konuda haklı olunsa bile ağza alınmamalıdır.

  İşte türbün de maalesef kendini bilmez birinin hem de kendi giyidiği forma için mücadele eden bir futbolcuya yapılması çok talihsiz bir olaydı.

Trabzon küfürbaz şehirmidir? Hayır. Ama gelde şimdi tüm spor camiasına anlat….

  Bazen düşünüyorum da Aziz Yıldırımın yaptıklarını Trabzonsporlu bir başkan yapsaydı hakimlerden önce Trabzonsporlular  o başkanı idam eder veya ettirirlerdi. Bakın kulübü borç batağına batırmış eski başkan şimdi Bodrum da tatil yapıyor  Trabzonspor’un bugünkü ekonomik sıkıntılarıyla hiç ilgilenmiyor bile.Ne güzel değil mi?

  Trabzonspor etrafında bulunanlardan bir ricam lütfen haklı bile olsanız marka isim olan Trabzon kentime zarar veren davranışlardan ve sözlerden uzak duralım.Çünkü Trabzon ismine munhasır sempatik akıllı çalışkan ve vatanını çok seven insanlar topluluğudur. Birazda kendi insanını severse tamam olacak her şey! Evet kendi nsanın başarısını alkışlamayan ancak açığını kollayan inasanlarda var. Ancak ne olursa olsun küfür ile trabzon kentim basın da konu edilmemesi gerekiridi.

  Çünkü Trabzon kenti kendi kabuğunu gırmış tek fabrikası Trabzonspor sayesin de dünyaya açılmış artık bir dünya kentidir.

  Trabzonspor sayesin de hiçbir şehirde olmayan çoklukta günlük gaztelerin basıldığı bir yer Trabzon.

İstanbul gibi mega kentte Anadoludan sadece Trabzon merkezli gazeteler bayilerde diğer gazetelerle traj mücadelesi veriyorlar.Bunlar Trabzonsporun ve Trabzonun gücüdür. Güçlü insanlar küfür etmezler. Çünkü TRABZONUM KÜFÜRBAZ ŞEHİR DEĞİLDİR!!!! 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.