Sosyal Medya

Makale

Hemşin Sorun Yumağı

Geçtiğimiz Bayramda bir haftam Hemşin'de geçti.

İlçenin İki Mahellesi Yeniköy ve Mutlu Mahellerini gezdik.Şehidimizi ziyaret ettik.Bizzati gezdiğimiz mahellerimizin haricinde  diğer mahellelerini takriben sınırlarından geçerek gezdim Köylerinden yaya yürüdüm İlçeme indim çıktım malüm Nürluca Köyünde oturuyor olmam munasebeti ile Ortaköy mahellesinden geçerek ilçeye ulaşıyorsun, İlçe merkezinde ise manzara aynı değişen bir şey yok.Kısaca gördüğüm manzara gerçek manada İlçe Tükenmişlik sendromu yaşıyor.

                  Polis teşkilatını,Jandarmayı,Hastahaneyi,Ziraat bankasını,Ptt'yi, ziyaret ettik. Esnaf abilerimin bekleyis endişelerini yakınen gördük. hele 7-8 yıldır Organik havza ilan edilen bir ilçede Tarimsal ürünlerin hiç bir değer kazandırılamadığını şahit olduk.

                    Binbir zorluklarla kurulan fabrika olan Hemşin Organik Tarim Çay Fabrıkasını ziyaret ettik Müdür Hanım Fabrıkayı tek tek gezdirdi, bizlere kendisine teşekkür ediyorum.Yakarışları oldu doğal olarak,ne kadarda Fabrikaya Hemşinli işçi alınmadı diye eleştiri bombardımanına tutsakda insanları temelde Organikten nasıl kar edilmesi gerektiği ile Fabrıkanın ziraatçilerinin yönlendiridiği şkilde de yapmadığımız da ilçe halkı olarak ortada olan durum olduğunu  kanaat göstermemiz gerektiğini düşünüyorum yöre insanı olarak.Neden ve niçinleri ile detayları yazacağız tabi de ama habercilik ve yörenin bir insanı olmam vasıtası ile de daha dikkat ederek  yazacağız kimsenin şüphesi olmasın.

                    Ama gerçek olan bir şey var İlçemiz Ciddi manada bir çöküş durumunda bazı yöneticler ne kadarda güllük gülistanlık olarak göstersede görünen köy kılavuz istemez diye klişe bir laf var ortada.

                   İlçede kurumlar ve yönetimler başında oldukları kurumların ortak katılımlarının sağlayarak  tek tek kurum kurum sorunları ele almaları lazım, gerek İlçeyi yöneten kurumlar  çalışmalarının artık yıllık bazda hizmet envanterini değerlendirmesi yapmasıda yetmez bu süreyi öne çekip, her ay  içinde ilçede kurumlar ve hizmetler açısından ciddi koordınasyon toplantıları ele almaları gerekiyor.ilçenin bu  tükenmişlik sendromundan kurtarılmalıdır.Yanı uzun sözün kısası ilçe gelecekte ilçe olarak idari hayatını sürdürebilmesi için ciddi manada reabilite edilmesi şart.

Yazımın devamını tek tek ayrıntılı yazmaya çalışıyorum bıtırmem neticesinde gerekli gödüğüm bölümleri sizler ile paylaşacağım şimdilik kalınsalıncakla

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.