Sosyal Medya

Makale

BASIN EMEKÇİSİNE SAYGI BEYLER!...

Basının görevi okuyucularını olaylardan konulardan haberdar etmek için çalışmaktır. Basın da önemli olan da iyi güzel bilgilendirici haberi farklı konuları bularak okuyucularına bildirerek farkındalıklı bir gazeteci veya haberci olmaktır.

  Yıllardır farklı haberler ayrıcalıklı konuları haber yapmak düşüncesiyle gazetecilik yapıyorum,  takdir okuyucularımızın ve patronlarımızındır. Ama ben işimi  halen severek aynı ilk gün heyecanıyla yapmaya çalışıyorum.

  Geçenlerde Trabzonspor  Dinamom Minsk maçını İstanbul da Beyzade Cafe Restoran da Trabzonspor yönetim kurulu üyesi olan Ali Uzunay’ın benimde bünyesin de bulunduğum Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular derneği üyelerine verdiği iftar yemeğinden önce izledik ve hep birlikte iftar yaptık. Trabzonspor yönetim kurulu üyesi de olan ve T.S Cluplerden sorumlu yönetici eski arkadaşım olan Murat Türköz de oradaydı. Elbette bizler gerek yazı yazdığımız gazete okuyucuları için gerekse de Lig radyoda her pazartesi sunduğumuz Trabzonspor saati programı için bilgiler toplamak nedeniyle de devamlı arayış içinde olur yöneticilere de sorular sorarız. O akşam yönetim kurulu üyesi Murat Türköz ile maçı izlerken yarın( Cuma ) akşam İstanbul da T.S Clup bayileriyle İstinye de bulunan Trabzonspor  ofisin de toplantı yapacak akşama da iftar da Cemil usta da iftar yapacağız dedi. Ama ben iftara gitmeyecem dedi. Ben de kendisine “neden gitmiyorsun iftara gitmen daha uygun olur “deyince hemen aradı Bahadır Kaan Türkay’ı  “tamam bende akşam iftarda sizinle olacağım “diyerek talimat verdi.

  Bende o Cuma günü akşamı o haberi yapmak için Maltepe E 5 üzerinde bulunan Cemil usta lokantasına gittim. Beni orada gören Trabzonspor yöneticisi Murat Türköz yanındaki adamların huzurunda “senin burada ne işin var “deyince İstanbul da ilk kez T.sClup bayileri yönetim  kurulu üyesiyle yemek yiyecekler ben de bir resim çekerek haber yapacam “dediğim de bana “olmaz olmaz biz bir aileyiz ailece yemek yiyeceğiz bunu haber yapamazsın olamaz “dedi. Sonra iftar saati gelince masaya oturdular ve ben fotoğrafımı çektim ve ben o anda çalıştığım gazete için fotoğraf  çekerken bana bayilerin önünde “bu çektiklerinden Aytekine ‘de 2 kare verir misin o da haber yapsın “diyerek adamını koruma güdüsünü ön plana çıkardı. Ama etik bir durum değildi. Çünkü ben haber için kalkmış gelmişim haber yapmaya ve Trabzonspor da bir yönetici yanında çalışan gazeteci arkadaşımı düşünüp korurken benim aynı bölge insanın okuduğu başka bir gazete için o haberi yaptığımı orda bulunan tüm T.S Clup bayileri ve çalışanları gördü. Ayrıca çok eskiden beri tanıdığım ve bazen de ofisin de ve her görüştüğümüz ortamlarda naber diyerek konuştuğumuz Trabzonspor’un  yeni yönetim kurulu üyesi olan ve yönetici olduktan sonra da bir haller de olan değişkenlik gösteren Murat Türköz’ün insanlara değişik ve üstten bakış sergileyerek tavır takınması ve özellikle Trabzon basınına karşı tavır içinde olması kesinlikle şaşkın bir hal içinde olduğunu gösteriyor. Buradan soruyorum iftar saatin de o güzel anı haber yapmak için orada bulunan Trabzonsporlu bir muhabire takındığın tavır ve üsluplar bir Trabzospor yöneticisine yakıştı mı ? Trabzonspor yönetim kurulu üyesi olarak Trabzonspor ve Trabzon için hep güzel şeyler yapma adına habercilik anlayışı içinde olan benim gibi bir gazeteciye iftar saatinde takındığın alaycı ve yakışmayan bu tür tavırları acaba Trabzonlu ve Trabzonsporlu olmayan bir gazeteci olsaydı O Murat Türköz yapar mıydı ve nasıl davranır dı?

 

  Ama olsun Trabzonspor da yöneticiler gelip gidiyorlar ama biz Trabzosnporlular ve Trabzonlu gazeteciler hep varız. Sende elbet bir gün Trabzospor yöneticiliğin bitecek Murat Türköz! Onun için o makamların geçici olduğunu ve benimde seninle aynı dava için ne ve nasıl mücadele verdiğimi de unutma Murat Türköz. Trabzonspor hepimizin. Takdir de Trabzonsporluların ve okuyucularımızın. Ama konu ne olursa olsun Basına sayglı olun saygı bulun.

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.