Sosyal Medya

Makale

TRABZONSPOR VE TÜRKİYE

Trabzonspor’un Türkiye de ne kadar önemli marka olduğunu en bariz şeklide İstanbul da görebiliyoruz. İşte gördük Malatyalı fanatik Malatya dan kalkarak Trabzon’a kadar yürüdü. Bu sevgi nasıl oluştu , şu anda yıkılması için gündem oluşturulan Yavuz Sultan selim Stadyumunun o tozlu topraklı sahasından gelerek Trabzonspor da forma bulanların sayesin de.  Belki birçoğu şu anda hatırlamaz ama yıkılıp yerine beton binalar yapılan ve Trabzonspor sayfasının ilk açıldığı birçok futbolcunun kendini göstererek efsaneler arasında yer aldığı futbolcu pazarı olarak da bilinen Ziya Bey sahası yok şimdi.

  Ve Trabzon da bu kadar çok basın mensubunun olmasının bu kadar çok yerel ve bölgesel gazetenin olmasının da sebebi Trabzonspor’dur. Hatta şu anda adını Trabzonspor sayesin de tüm ülkemize ve dünyaya yazdıran efsanelerin futbol adamlarının  da kariyer aldıkları yer Trabzonspor’dur.Ancak ülkemizin İstanbul dan sonra en fazla gazetecisinin bulunduğu Trabzon da ne yazık ki Trabzonspor da üst düzey de basın işlerini yürütebilecek mantalite de veya vizyon da biri olmadığında mı ne İstanbul dan sizler gibi bizler gibi birisi geliyor ve hem de BJK patentli olarak Trabzonspor da görev alıyor pardon göreve layık görülüyor! Hem de öze dönüş felsefesiyle kadrolarını oluşturmaya çalışan bir Trabzonspor yönetim mantalitesi varken. Bu konuyu bence kapalı kapılar ardın da değil tüm meslektaşlarımın Gazeteciler Cemiyetin de irdelemeliler diye düşünüyorum. Bakın İstanbul gibi mega kentte Anadolu’dan sadece Günebakış, Taka ve çok yakın da daKaradeniz’de Son Nokta gazeteleri bayilerde diğer ulusal denen gazetelerle satış ve traj mücadelesi veriyorlar ve bende elimden geldiği kadarıyla bu üç Trabzon merkezin de çıkan gazetelerin okunmaları tanınmaları hatta satılmaları için radyo ve tv programlarım da üzerime düşeni yaptım ve yapmaya da devam ediyorum.(bilenler bilir ! ) ve gurur duyuyorum da. Ama sadece ben değil inanın İstanbul dan Trabzon’a geldiğimizde bazı arkadaşlarımızın HOŞ GELDİN sözünü bile esirgediklerini görüyoruz. Neden ?işte bu küçük görülen örnek ama biz neyi pay edemiyoruz. Herkes başarılı olacak diye bir kural yoktur. Herkes aynı olamaz. İnsanlar insanların aynasıdır sözünü unutmadan birbirimize ayna olalım önce samimi olalım ve işimize bakalım. Başarıyı alkışlayalım başarısızlıkta da def çalıp oynamayalım. Biz hepimiz Trabzonluyuz.

  BİZE HER YER TRABZON cümlesini de tüm dünyaya yazdıranlarda Trabzonsporlulardır. Dün Of Hayrat Derneğinin iftarın da bakanlar milletvekilleri ve ülkemizin sayılı tanınmış zengin iş adamlarının da bulunduğu bir ortam da başbakandan sonra en çok ilgiyi Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu gördü! Bu sevgi yadsınamayacak bir sevgidir. Bunun da değerini bilelim ve ne Trabzon’umuza ne de Trabzonspor’umuza zarar vermeyelim ve kendi egolarımızı değil memleketimizin egolarını ön planda tutalım.

  Trabzon kenti artık Trabzonspor sayesin de Türkiye de ve dünya da bilinen bir kent . Hatta artık son yerel seçimlerde de inşallah Büyük şehir olacak. Ne güzel değil mi? ammaaa acaba beyinler düşünceler büyük şehir olabilecek mi? Dünyaya bakışı “küçük olsun benim olsun mu “ yoksa başarıyı alkışlayan ufku Trabzon ve Karadeniz sınırlarını aşan insanlarla mı Büyük olunur!

 Dün İstanbul da haliç de mübarek ramazan ayının şu güzel günlerin de Trabzonspor’un cefakar taraftarları Gurbetçi Gençler önderliğin de Eyüp Sultan Hazretlerinin yanı başında önce iftarlarını yaptılar sonra da binlerce meşale yakarak karanlıkları aydınlatarak tüm dünyaya Haliçten ışık saçtılar.

 Tüm bunlara rağmen bazı lobi uzmanıymış gibi yazanlar çizenler ve söyleyenlere de bir çift sözüm var, sen ne bu ülke ve insanın için ne yaptın?

Tüm bunların yanın da bir üzüntümü de paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi sivil toplum kuruluşları bir gönül işidir. Bu işe aday olanlar kimsenin zoruyla başkan ve yönetici seçilmezler. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olması münasebetiyle, SK lar da başta olmak üzere tüm Müslümanlar paylaşma adına yaptıkları Ramazan etkinlikleriyle temsil ettikleri il ilçe veya kurumları layıkıyle yaparken İstanbul da en önemli ve bir zamanlar çok da etkin olan Bahçelievler Trabzonlular derneğinin yukarıda ki güzelliklerden uzak durarak ramazan da kapalıyız mesajı vermeleri de yöneticilik düşüncelerini göstermiştir. Ama Trabzon böyle temsil edilemez!.

  Dernekler de insanlar hemşerileriyle tanışır kaynaşır ve hoş sohbet ederek hasbağal olurlar değil mi? Hele de gurbette..

Trabzonspor’un büyüttüğü Trabzon’umu kimsenin küçültmeye hakkı yoktur!

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.