Sosyal Medya

Makale

BAYRAM'DAN ÖNCE UYARIYORUM !

 

Şu anda tüm ülkemizin hemen hemen her yerin de Müslümanım diyenler oruçlarını ifa ediyorlar ve özellikle 11 ayın sultanı ramazan sebebiyle de birlik ve beraberlik için de İFTAR masalarıyla bu mübarek ayda farklı birliktelikler yaşanmaktadır.

Ramazan ayın da mahallelerde veya hemşeri derneklerin de çok azınlıkta olsa da bile yaptıkları iftar programların da amaç doymak değil birlikte iftar açarak uzun zamandır bir araya gelemeyenlerin bu İFTAR sebebiyle bir araya gelmesidir. Hatta İstanbul da bazı ilçelerde belediyelerle yapılan Ramazan etkinlikleri de yine insanların kaynaşması için önemli.

 Ne yazık ki başta Karadeniz Derneklerin de sonra da il ve ilçe derneklerimizde bu mübarek Ramazan ayı sıcaklığını yaşayamıyoruz ne yazık ki! Oysa paylaşma ve kaynaşma ayı olarak da kabul edilen bu aylar da bile KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve PAYLAŞMA derneklerine bakıyoruz maalesef yukarıda ki insani beklentilerimizden birçoğu çok uzak birçoğu da bi haber!

 Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğundan tanışmaya ve kaynaşmaya ihtiyacımız olduğu şu günlerde en ideal yerler dernekler olmasına rağmen bu hasletimizi giderecek bir dernek ya yok ya da var ben göremiyorum bilemiyorum. Oysa insanların en çok kaynaştığı mübarek aylarda bile hasret kaldık kaynaşmaya birbirimize gülümsemeye karşılıklı olarak “naber” demeye.

Bu konu da BAŞKAN olan “ O “ dernek başkanlarına çok önemli görevler düşüyor. Artık o görevlerini temsil ettikleri insanların kaynaşmaları için düşünmelerini ve bayramdan önce bu konuda adım atmalarını bekliyorum. Artık hiç olmazsa ramazan sonrası bayramı gurbette bayram gibi yapalım. Bir lokumla bir akide şekeriyle tatlı yiyelim ve birbirimize samimice gülümseyerek “naber” diyelim, tokalaşalım sıcaklıklarımızı paylaşalım.

Bayram dan önce ramazan sonra da bayram.

Derneklerimizde bayram yapalım dostlukları insanlıkları paylaşalım.

Neyi pay edemiyoruz ki?

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.