Sosyal Medya

Makale

Kıyafet değişimi

Çarşamba günü öğrencilerin kılık kıyafet değişimi ile ilgili hükümetin kararının yanlış olduğuna değinmiştim. Öğrencilerin tek tip kıyafet giymelerinin sorun yaratacağına inandığımı söylemiştim. Çünkü 'parası olan düdüğü çalacak', olmayan ise yandan bakacak.

Aileler arasında ekonomik sınıfsal fark, giyilen tek tip kıyafetle ortadan kalkıyor, herkes aynı kefede eğitim-öğretim görüyordu. Hükümet öğrenciler arasındaki ekonomik farkı kendi bütçesinden karşılayıp velilere en iyi kıyafetleri ve ayakkabıyı almaları için adres gösterir de okulların aile birliklerinin ve koruma derneklerinin velilerle karşı karşıya gelmesine engel olur, bu birliklerle koruma dernekleri de eleştirilmekten, veliler de onların istemlerinden kurtulur umarım.

Anımsayın okulların ihtiyaçlarını karşılamak için aile birliklerinin ve koruma derneklerinin öğrencilerden para toplamak için attığı adımlar sonrası yaşanan sıkıntıları. Para getiren ile getiremeyenin ayrı ilgiyi gördüğü iddialarının yarattığı sıkıntılar kabak tadı verdiğini. Böyle sorunları yaşayan okullarımızda kılık kıyafet serbestisi ile doğacak depremleri şimdiden hesaplamak gerek.

Bu iş bir aile birlikleri ile koruma derneklerinin işini rahatlatır, onlar da kimden para alıp almayacaklarına öğrencilerin kılık kıyafetlerine bakarak karar verirler. Bunu da yapacaklarını ummuyorum.

Önce eğitim yaşı, ardından kılık kıyafet değişimi gelecek adına güzelliklerin habercisi değil bence. Öğrencilerimizin yaşayacağı psikolojik travmanın yanı sıra velilerin evlatlarına karşı ekonomik yetersizlik nedeniyle ihtiyaçlarını karşılamada yetersizliklerinin aile içerisinde doğuracağı sonuçların vahim olacağını düşünüyorum.

KAYMAKAM

Arsin Kaymakamı Salih Altun’a soruşturma açılmış. Ne yapmış Kaymakam; köylülerin şikayetlerini dikkate almış.

Vallahi gariplikler ülkesi olup çıktık. Şehidin mezarına ödenek bulamayan Devlet, kaymakamının hassasiyetine soruşturma açmış.

Sen misin işçileri takip edip soruşturma açan, beri gel bir soruşturma da sen geçir der gibi Kaymakam Altun’un yazılı ve sözlü savunması alındı.

Ne diyeyim, savunma mekanizması işçi için de kaymakam için de işletildi, şimdi durum berabere oldu.

Peki elde ne kaldı?

Bunu sorgulayan yok.

MEHMET ÖZ

Dün Osman Başkır İdmanocağı Kulübü Başkanı Mehmet Öz’ü kaleme almış. Amatör kulüp başkanı olarak profesyonellere taş çıkartacak şekilde başarıların altına imza atan Öz’ün verdiği mücadele gerçekten alkışlanacak nitelikte.

Futbol sahalarından spor salonlarına kadar olan branşlarda yılmadan, tüm köstek olanlara rağmen yıkılmadan onurlu bir şekilde, yolundan sapmadan yürüyen Öz’ün reklam yapmadan spora hizmeti örnek teşkil ediyor.

Amatör olarak ter akıtan gençlerimize bilgisi, becerisi ve donanımı ile gecesini gündüzüne katarak hizmet eden Öz gibi isimlerin sayısının artmasını diliyorum. Trabzon’da amatör sporlara hizmet eden ASKF Başkanı Cahit Erdem önderliğinde herkese teşekkür edilmeli.

İyi ki varsın Mehmet Öz!

* Lösemili çocuklar hastane bekliyor!

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.