Sosyal Medya

Makale

TDF GEÇİRDİ KOCA 6 YIL İCRAAT YOK

 

Duyda inanma. Bu da Trabzon Dernekler Federasyonun göstermelik, bir günlük sözüm ona faaliyetlerinden işte.

Pazar günü yapılacak Federasyon seçiminde Trabzon'a ve Trabzonluya sahip çıkma zamanı, şimdi topyekûn birlik zamanı eğer bu fırsat kaçarsa Trabzonlular Bölgenin çimentosu değil anacak Of Baltacı deresinde yosun tutmuş taşı bile olamazlar.

Onun için; Trabzon’u İstanbul’da ayağa kaldırmanın yolu, çalışan üreten emek verenlere sahip çıkmak, adam kullanmayı değil adam kazanmayı amaç edinen ilkleri daima Trabzonluya layık olan ve ben değil biz diyen, önce Trabzon deyip İstanbul’daki 18 ilçede bulunan Trabzonluya sahip çıkmaktır.

Derneklerinin üyelerinin ve bin bir zorluklar içinde Memleketinden İstanbul’a gelen hemşerilerini kucaklayacak yeni katılımcı yönetimi oluşturmak için son şans Pazar günü yapılacak kongredir.

Bizden bu kadar.!Bu güne kadar yayınlanan haberlerde zamanla yayınlamış haberlerimizi haber sayfamızda okumaktasınız. aslı olmayan haberleri artık yayınlamıyoruz. Bu haberleri  de sizlere sunmak için haber sayfamızda tutuyoruz.

Daha bu haber gibi birçok etkinlik yapıyoruz denilip kanser vakalarına tepki için , sadece gece yarısı denize çelenk atma töreni var ki evlere şenlik işte bu tip hareketler Trabzonlulara zarar veriyor. Hele Kadıköy’deki kanser yürüyüşü görülmeye değermi blimiyorum..Ben Rizeli olarak hicap duydum.

Olmaz böyle bir şey;Kapı kapı dolaşıp Belediye başkanlarından yapamadıkları faaliyetlerine destek istemeleri ya da kanserden ölen Gazeteci arkadaşımıza oda yapacakları haberi ve ISO 9001 alıyoruz diye sözüm ona bir sayısını da benim çıkarttığım bültende yapmadıkları etkinliklerin haberleri unutulmadı.

Her kongre öncesi vay efendim biz delege listesini Haydar Dulkadiroğlu’na, Tahsin Usta’ya veremeyiz.Başkan adayı olanlar bize muhalif olan sizlerin toplantılarınıza gelmeyiz.

Bizim federasyonun yönetiminin grup kararı var.ya Allah aşkına sizler Trabzon dernekleri federasyonu yönetimi değil misiniz.?

sizler her Trabzonluyu sizin bir neferiniz bir kardeşiniz bir akrabanız görmeniz mi gerekmiyor.? Ne bu şiddet ne bu celal biraz aklıselim olsanız her kesimin elbette ki geçmişte bir sürü hatası olmuştur. Ve bu hatalar elbette ki insan fıtratının ortaya çıkan bir durumudur.

Ama gelinen noktada İstanbul gibi bir yerde eğer bir faaliyet yapılmayı düşünüldüğünde Ankara’daki Vakfın biz yaparız deme noktasına bu dernekleri düşünmüşsünüzde artık sizlerin bu saatten sonra bizim Yönetimimiz var grup kararımız var deme şansına sahip değilsiniz.

Siz aslında Dernekler masası tarafından görevi devralıp, yönetimini kayyuma devretmesi gerekir.Çünkü görevini kanuna nizam göre geleneklerini göreneklerini hemşerileri nezdinde yapamaz duruma düşün bir yöresel derneğin ve federasyonun bulundukları konumda münfesih duruma düşmüş sayılırlar.

Şu anda TDFyönetimi aslında ne kadar da kongreye gidiyor olsa da bu güne kadar hemşerilerine vermiş oldukları sözlerinneticesindeki işlerin hiç birini yerine getirmemiştir.

Bunun ötesinde Federasyon işleri için hizmet aldıkları insanların haklarını yeterince yerine getirmemişlerdir.Bizatihi benim de Federasyonun bünyesinde bulunduğum süre içersinde 2 sayı Bülten çıkarmıştık. Bu bültenin ilk sayısının Federasyonun anlaştığı ve taahhüt ettikleri vermeleri gereken bedeli tam manası ile vermemişlerdir.

Görevleri sadece Trabzonlulara hizmet etmek için bulundukları makamları kendilerine sanki sürekli bahşedilen bir yer gibi görmüşler çeşitli vesilelerle ve kişiler vasıtası ile söyledikleri şahsımın onların bulundukları camiaya girmemem konusunda telkinde bulunmuşlardır.

Ama bu tür hareket içine girenler benden almış oldukları hizmetlerin aslında hem dünyevi hayatta hem de uhrevi hayatta bir ödemeleri gereken bedeli olduğunu hep göz ardı etmişlerdir.Şimdi bu kongre öncesi bende tüm sesimin çıktığı en yüksek ses desibeli ile açıkça sesleniyorum. Bedeli ciddi bir rakama tekabül edecek hizmetlerimin hesaplanıp kongredeki hesaplarınıza dahil etmenizdir. Yoksa ne kadarda kongre delegeleri tarafından oy birliği ile ibra etseler bile benim şahsımda ve benim vicdanımda hiçbir zaman ibra etmeyeceğimi açıkça ilan ediyorum.

Gelelim Federasyon ve Derneklerin durumuna; işte burada değerli gazeteci Bülent ŞİRİN bir yazısında şunları yazıyor  STK diye kısaca yazdığımız sivil toplum kuruluşları, pek çok kimse henüz fark etmese de giderek siyasi ve toplumsal hayatımızda daha fazla önem kazanıyorlar.Pek çok kimsenin fark etmemesi normal, çünkü yakın zamana kadar STK’ lar hakkında geçerli olan oyun oynanan ve aslında kahvehaneden başka bir şey olmayan dernekbu imajının değişmesi kolay değil.” Diye de tamamlıyor yazıdaki paragrafının ve sözü tam anlamı ile topu bize atıyor.

İşte bu paragrafta anlatıldığı Bahçelievler’deki bir Trabzonlular Derneği sadece derneğe kimse gelip gitmiyor, lokal zarar ediyor, lokali ayakta tutmak ve Trabzonluları bir araya toplayabilmek için ne yapalım.?

Ne yapalım diye düşünürken akıllılarına Federasyon Başkanı Nurettin Turan’ında tam destek verdiği bir cazip bir etkinlik geliyor.Buraya kadar güzel neticede bir etkinlik yapacaklar ya sakın içinizden yardıma muhtaç çocuklar için veya engelliler için kermes düzenleyecekler diye gelmesin.

Şimdi sıkı durun bunların yaptığı ne bilmiyor musunuz.? Baklavasına Okey partisi yanı kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı kurtarmak topluma güzel ve sağlıklı etkinlikler yapacağız diye tüzüklerinde nara atan dernek ve federasyon yönetiminin de destek verdiği (Başkan Nurettin TURAN’ ın desteği ) yaptıkları Federasyon eli ile Derneğin düzenlemesi ile OKEY partisi düzenliyorlar. Bunu da bir gazeteci abimiz çarşaf çarşaf haber yapıyor.

O da tabii bunun Dernekler kanunu yönünden suç olduğunu bilmediği için yapıyor.İşin ilginç yanı Dernekler masası ise bunu suç sayıp derneğe soruşturma açmıyor. Buda ayrı bir ayrıntı.

İşte Trabzon Dernekleri federasyonun Derneklere sahip çıkma politikası bu işte.

Umarız seçilecek yeni yönetim sahip çıkar.Ama görüne köy kılavuz istemez başta da belirttiğimiz gibi Başkan Adayı Mustafa DEMİR’in grup kararı yüzünden kongre önce hiçbir toplantıya katılmaması ise seçimden sonra hiçbir şeyin değişmeyeceğinin ilk işaretlerini veriyor.

Önümüzdeki süreç zaten seçim mevsimine giriyor kim nereye kaparsa deyip bulundukları konumlarının daha da pekiştirmenin peşinde olacak yeni yönetim yine Trabzonlulara yönelik yapacağı bir şeyin olmayacağını aklıselim olan herkes anlar. Ben de şimdi arkamdan söylenecek sözü söyleyecek olanlara bırakmadan ben söyleyeyim.

Aynen şöyle diyecekler“Bu da nerden çıktı.? Her şeye maydanoz güre kendince hikâye yapıyor. Aklın sıra Trabzon üzerinden kendine menfaat peşinde“ diye söylenecekler.

Bırakın söylesinler biz ne neyiz neyin peşindeyiz herkes biliyor. Tüm beni seven ve sevmeyen Trabzonlu Hemşerilerime saygılarımı sunarım.

Son Bir sözüm Mustafa DEMİR’e belki geçmiş seçimde Meclis üyeliği için rica ettiğim konuya bu seçimlerde el atarda bizde belki o göreve layık konuma geliriz.Belki bana olan maneviyat borcunu yerine getiri de bizde düşüncelerimizi yeniden gözden geçirir. Haklarımızı defaten helal ederiz.

Saygılarımla. Dursunali Yılmaz

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.