Sosyal Medya

Makale

Herkesin boynunun borcu

Karadeniz Teknik Üniversitesi, 54. kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Üniversitemizin bugünlere kadar gelmesinde emeği olanları şükranla anıyorum.
Rektör Prof. Dr. İbrahim Özen yıldönümü ve bahar şenliği dahilinde kent ile üniversitenin bütünleşmesine imkan tanıyan bir uygulamayı da hayata geçirdi. Yapılacak yıldönümü kutlamaları ve şenlik etkinliklerine kent halkının davetli olması, bu etkinliklerden ücretsiz olarak faydalanması önemli bir adım.
Şehir ile üniversitenin bütünleşmesine katkı koyacak adımları sadece KTÜ yönetiminden beklememek gerek. Bu doğrultuda sivil toplum örgütlerinin üniversite ile işbirliğine dönük istemleri, projeleri ya da eksikliklerin giderilmesi yönünde paylaşımları olmalı.
Trabzon?da sayısız oda var. Bu odaların üyelerinin çoğunluğu da üniversitemizden mezun. O halde kentle bütünleşmeye yönelik atılacak adımlara katkı koymaktan kaçmamaları gerekir. KTÜ yönetiminin attığı iyi niyetli adımlara katkı koymak herkesin boynunun borcudur.
BİZİM EMNİYET
Trabzon Emniyeti?nin başarısını kutlamak gerek. Bağrımızdan çıkardığımız evlatlarımız ülkenin ve milletin huzuru ve güvenliği için gece gündüz yoğun çalışma gösterirler. Ancak başarıları istenilen düzeyde alkışlanmaz.
En büyük desteğe aslında onların ihtiyacı vardır. Küçük ayrıntılarda eleştiri oklarının yöneltildiği polislerimizin yaptıkları güzel çalışmalar da vardır. Öğrendiğim kadarıyla Trabzon silah yakalamada ilk sırada yer alıyor.
Belde ruhsatsız silahla cirit atanlara geçit yok. Kaçak silah üretenlere geçit yok. Trabzon?da asayiş için pür dikkat çalışan polisimiz, Emniyet Müdürü Feridun Boz önderliğinde huzur ve güven adına önemli adımlar atmakta.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.