Sosyal Medya

Makale

Bu bahar başka olsun

Son açıklanan ekonomik veriler, küresel krizin etkilerinin ufak bir sürtünmeden ibaret olmadığını artık herkese kanıtladı sanırım.

 Dolardaki derin dalgalanmalar, büyüme hızındaki sert düşüş, artık durma noktasındaki piyasa, tüm çıplaklığıyla gerçekleri önümüze serdi. Hükümet ard arda paketler açıkladı. Stoklar eridi derken ÖTV devlete değil distribütörlerin cebine girmeye başladı. Halka kaşıkla verilenler,kepçeyle toplanmaya başlandı. Bu iğrenç kapitalist mantık maalesef tüm iyi niyetli çabaları da yok etti.

    

Obama geçti geçen hafta ülkemizden. Esmer teninin tam ortasında hiç gizlemediği dişleriyle gururumuzu sıvazlayıp gitti. Meclis kürsüsüne çıkıp soykırım kelimesi kullanmadan düşüncelerim değişmedi, yani yaptınız bunu dedi, bizim vekiller alkışladı. Ilımlı İslam dedi, yine alkışlandı, ruhban okulu dedi yine alkışlandı 86 yıllık cumhuriyetin tüm kuruluş felsefesini kurulduğu mecliste yıktı ve gitti. Obama"nın bence yaptığı tek güzel şey vardı oda Anıtkabir Özel Defteri"ne yazdıkları. ""Yurtta Sulh Cihanda Sulh"u sağlamak için çalışacağım"" Umarım bu dileğe Irak, Afganistan ve içişlerine karıştıkları, CIA ajanlarıyla savaş çıkarttıkları tüm ülkelerde dahildir.

 

**********

Trabzon da havalar ısındı. İlkbaharın gelişiyle caddelerde insan sayısı arttı. Trabzonspor da kazanınca çok olmasa da yüzler gülüyor. Yalnız bu aralar Turkcell Süper Ligi"nde senaryolar da havalarda uçuyor. Dün akşam Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrası Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat"ın söylemlerine sokaktaki insanın da bizim de katılmamamız mümkün değil, yalnız bunu kendi açımızdan değerlendirerek ifade edebilirim. Polat, her iki takımın da ligden (daha doğrusu yarıştan) düşürülmesi için yazılan senaryoların hayata geçirildiğini anlatıyordu, aynı şeyler bizim için de yazılıp çizilmedi mi?

 

Şimdi Trabzonspor"un tek düşüncesi kendi maçlarını kazanmak olmalı. Umarım Gençlerbirliği ve Sivas maçlarını galibiyetle geçip haftalardır uzaklaştığımız o şampiyonluk potasına yeniden girebiliriz. Umarız bu ilk dönemini yaşadığımız bahar ayları Trabzonspor"a da uğurlu gelir. Bu bahar Trabzonspor için de farklı olsun istiyoruz artık.

 

**********

Seçimin 29 Mart"ta yapılması denk geldi aslında. Yeni baharla birlikte yeni bir dönem başladı Trabzon"da. Canalioğlu "bakana kaybetti" derken son derece haklıydı. Bakan gerçekten çok çalıştı ve kabinede bunun karşılığını yüzündeki gülümseme ile ve gururlu yürüyüşüyle gösteriyor.

 

Bugünkü başarı Bakan Faruk Özak"a ait ama bundan sonra bakan Orhan Beyi makamında yalnız bırakmalı. Belediye başkanı olmuş birine bu saygıyı gösterecektir bakan. Üstelik yalnız kalmalı ki o koltuğun hakkını kendi verebilsin. Belediye başkanlığında başarılı olabilecek mi kamuoyu olarak biz bunları değerlendirebilelim.

Dileğimiz Trabzon için her şeyin güzel olması. Yeni baharla nice güzel günlere.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.