Sosyal Medya

Makale

Sözkonusu Trabzonspor olunca

Türkiye"nin hangi köşesinde bir sohbette Trabzon ismi geçse konuşulan şeyler genelde aynıdır. Bir çok yere nasip olmayan muhteşem doğası, insanlarının her zorluğu aşmadaki pratik ince zekası ve Trabzonspor.

     

Gelip görenler aynı yerleri anlatır; Sümela Manastırı, yaylalar ve Uzungöl. Trabzon"un belkide reklamını en iyi yapmış, insanlarını en iyi tanıtmış, kendini en güzel ifade ettiği başka bir markası daha var o da Trabzonspor. O Trabzonspor ki 81 ilde sadece 2 ile nasip olmuş Türkiye Ligi şampiyonluğu. Bize bu gururu 6 kez yaşatmış, Türkiye"de ve Avrupa"da sayısız başarılara imza atmış bir takım.

      

Bu il için çok büyük bir değerdir Trabzonspor. İlimde yaşayan herkes onunla güler onunla üzülür, bir maç ertesi sokağa çıktığınızda insanların yüzünde maçın sonucunu görebilirsiniz. Trabzonspor"la ne kadar özdeşleştiklerinin en büyük kanıtıdır bu.

        

Bu gün lider takımın taraftarlarıyız. Kulüp yönetimi büyük özverilerle ve büyük paralar harcayarak ülkemizin her yerindeki Trabzonspor taraftarlarına bu mutluluğu ve gururu yaşatıyor şimdi. Neyle sağlanıyor bunlar. Satılan kombine biletler, alınan bir forma, bir kaşkol hepsinin katkısı var ama yetmez. Trabzonspor artık bir ticari işletme olarak buna uygun düşünmeli buna uygun çalışmalar yapmalıdır. Tüm ilin sahip olduğu bu değere katkı sağlamak amacıyla her türlü desteği vermelidir. Bu hepimizin asli görevlerindendir.    

       

Dünyadaki bütün büyük kulüpler elde ettikleri başarıları sadece alt yapıları taraftarlarıyla sağlamıyorlar. Futbolcu borsasında artık öyle rakamlar konuşuluyor ki şaşırıp kalıyor insan. UEFA kriterleri gereği kulüpler artık sağlam ekonomik koşullara ulaşıp, gelir kaynaklarını en akılcı biçimde değerlendirmek mecburiyetindedirler.

        

Trabzonspor"un da özlediği başarılara ulaşabilmesi için ekonomik koşullarını mümkün olduğu kadar iyileştirmek gerekliliği vardır. Altyapısı, tesisleri, gelir kaynaklarıyla kurumsal bir yapıya bürünmeli, bu kurumsal yapı içinde yönetilmelidir. 

        

Trabzonlu üç işadamı kurdukları Bordo Mavi Enerji Üretim Ltd. Şti. yi Trabzonspor"a devrettiler. Bu şirket ülkedeki enerji projelerinde boy gösterip elde edecekleri sonuçlarla da Trabzonspor"a gelir sağlamak amacıyla oluşmuş bir şirket. İlk olarak Uzungöl için tasarlanmış hidroelektrik santrali ( HES) için gerekli girişimleri yaptı. Şu anda 25 Kasımda Devlet Su İşleri( DSİ ) tarafından yapılacak ihaleyi bekliyor. Bu proje kulübe yıllık 25 milyon YTL gelir getirebilecek bir proje. Dahada önemlisi burada Trabzon"un iki büyük değeri birlikte anılacak. Uzungöl-Trabzonspor.

       

Her Trabzonlu bilir ki Uzungöl"ün o muhteşem doğasını en iyi anlayıp, onu en iyi koruyacak Trabzonspor"dur ve Trabzonspor için bir şeyler yapılacaksa Uzungöl bunu seve seve yapar.

      

Proje çok önemli ve önemli olduğu kadarda dikkat isteyen bir proje. Uzungöl"ün doğal yapısına uygun olarak gerçekleştirilmeli ve bunu da en hassas biçimde ancak Trabzonspor yapabilir. Trabzonspor"un bu girişimi hem Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu( EPDK ) başkanı Hasan Köktaş"ın verdiği destek hem de Uzungöl belediye başkanı M.Nuri Alibeyoğlu"nun projeye yaklaşımı bu projeyi gerçekleştirmenin Trabzonspor"a ne kadar yakışacağını tüm açıklığıyla ortaya koyuyor.  

    

Proje için kulüp haricinde ihaleye giren başka illere ait şirketlerde var. Bunların bazıları başka illerde ki firmalar biri ise Trabzonlu Kalyon isimli şirket. İhaleye girecek diğer firmaların tavırları çok önemli değil belki ama Kalyon isimli şirketin ihale günü nasıl bir tavır takınacağı şahsen beni muhtemelen tüm Trabzon halkını oldukça ilgilendiriyor.

     

Trabzonspor bu ilin her şeyi. Elinde bulundurduğu en önemli sosyal zenginliklerden biri. Bu ilde yaşayan herkes bu değere sahip çıkmalı. Trabzonspor"un geleceğini ilgilendiren böyle büyük projelerde ona destek olmalı. Önünü kesmeye çalışarak kimsenin öfkelenmesine sebep olmamalı. Biz Trabzonlular bir çok konuda alttan alma yeteneğine sahibiz ama ortada Trabzonspor ve onun geleceği varsa asla alttan almayız.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.