Sosyal Medya

Makale

Var olmak......

Bir kavgadır gidiyor.
Başbakan basını yerden yere vuruyor. Taraflı, yandaş medya sözleri havada cirit atıyor.
Siyaset uğruna ülkemin kalemleri malzeme yapılıyor. Yağdanlık olmayanlar karalanıyor. Olanlar payeleniyor. Demokrasiyi kendine yontan siyasetçilerin hedefinde nasırlarına basılınca hep gazeteciler olur. Kolaycılık bunun adı kolaycılık. Medya savaşları başlatan siyasetçilerinde akıbetleri ne olmuştur geçmişte örnekleri vardır gelecek adına da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eklenecek. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.
Gazetecilere yada gazetelere saldırmak artık moda oldu. İşine geldi mi medya bize gerekli, işine gelmedi mi medya kötü. Medya mensubunun tek silahı kalemidir. Onun belinde silah, koruması, arkasında da emir erleri yada ekonomisi güçlü ağabeyleri yoktur. Kelle koltukta görevlerini yaparlar. Çok ama çok gazeteci çirkin emellere kurban oldu. Ancak bitmedi gazeteciler, bitmeyecekte, dünya döndükçe kırılmayacak kadar onurlu kalem sahibi olan gazeteciler çatlasanız da patlasanız da var olacaktır.
Basın özgürlüğünü yorumlayanlar şunu iyi bilmeli özgürlüğünün tarifini yapanlar kendileri adına yağ kokan yazılar çıktığında da bu özgürlüğün tarifini de yapmalılar. Çok eleştirilen basın özgürlüğü bir gün kendilerine de gerekli olacağını unutmamaları gerekir.
Hani bir söz vardı ?binlerce ceket gördüm içinde insan yok, binlerce insan gördüm sırtında ceket yok? evet kıyafetler, koltuklar, makamlar insanları insan yapmıyor. Kişilerin sahip olduğu özellikler ahlak anlayışıdır değerli kılan. Dünü ile bugün arasında yaşananları unutanlar oturdukları koltukların gücü ile ortalığı darmadağın ederken yarın sokakta kendisine selam verecek adam bulamayacağını bilmesi gerekir.
Bugün siyaset sahnesinde, sporda, iş dünyasında da yanlışlarda olan vardır elbette. Doğrular ve hak hukuk çerçevesinde hayatını sürdürenlere sözüm olamaz. Ancak koltuk iradesine sahip olanlardan nemalanan, ihale yolu ile sebeplenenlerin arkalarına bakmaları gerekir, ekonomik anlamda paye alanların sağda solda cart curt etmeye, ona buna afra tafra yapmaya hakkı yoktur.
Nereden söze girmiştik. Başbakan?ın medya değerlendirmelerinden başlamıştık. Sayın Başbakan?ı konuşurken dinliyor ve yüz ifadelerine bakıyorum. Öfke, saldırgan biri ifade görünce şaşırıyorum.
Sormak gerek Sayın Başbakan?a bu kadar öfke niye. Fındık üreticisine hakkını vermediniz, onların yüz ifadeleri bile Sayın Erdoğan?ın yüz ifadesinden daha sevecendi. Alın terinin karşılığını alamamış üretici hükümet üyelerine bu kadar öfke dolu ifadelerle seslenmiyor. Ancak başbakan medya ya öyle bir yüz ifadesi ile saldırıyor ki insan ürperiyor. Sayın başbakan bir an önce izne ayrılıp dinlenmeli. Allah korusun sonra ona bir şeyler olur başbakansız kalırız. Lütfen Sayın başbakan sinirlerinize hakim olun, sizin bize sağlığınız gerekli.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.