Sosyal Medya

Üniversitemiz destek bekliyor

Bir yıl önce kurulan Rize Üniversitesi yapılanmasını tamamlamak için Rizeli İş adamlarından destek bekliyor.Bir yıl önce kurulan Rize Üniversitesi yapılanmasını tamamlamak için Rizeli İş adamlarından destek bekliyor.

Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarih 26111 sayılı yasa ile resmiyet kazanırken yapılanmasını hızla sürdürüyor. Hayır sever iş adamları ve kurumların yaptırmış olduğu binalarda faaliyete geçen Rize Üniversitesi yapılanmasını tamamlayabilmek için destek arıyor. Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuş?un Rektörlüğü?nü yaptığı Rize Üniversitesi bünyesinde halen; Fen-Edebiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve iki Meslek Yüksek Okulu Bulunuyor. Toplam 5 bin 511 öğrencisi bulunan yeni üniversitenin akademik kadrosunda ise; 7 profesör, 10 Doçent, 47 yardımcı doçent, 51 öğretim görevlisi, 13 okutman, 4 uzman ve 47 araştırma görevlisi yer alıyor. Rize Üniversitesinin idari personeli ise sadece 117 kişiden oluşuyor.Rize Üniversitesi Rektörü Nazmi Turan Okumuş, Rize Üniversitesini ziyaret eden Rizeli iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmasında, Rize Üniversitesinin yaşatılabilmesi için desteklerine ihtiyaç duyduklarını söyledi. Okumuş Rizeli iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmasında, ?Bu yıl bize sadece 400 bin YTL ödenek gönderildi. Bu para bir şey yapmak imkansız.
Rize Üniversitesini yaşatabilmek için yardımlarınıza ihtiyacımız var? şeklinde konuştu. Okumuş konuşmasının devamında acil ihtiyaçlarını şu şekilde sıraladı, ?Mevcut fakültelere ait dekanlık binaları ve derslik binaları, İngilizce Hazırlık Okulu, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile İdari Bilimler Fakültesi binaları, Mühendislik Fakültesi Binaları, Sağlık Meslek Yüksek Okulu binaları, dört farklı ilçede yapım kararı alınan Meslek Yüksek Okulu binaları, lojmanlar, Turizm uygulama oteli, Konferans salonu ve matbaa?

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.