Sosyal Medya

Yaylada sağlık eğitimi

Rize İl Sağlık Müdürlüğü yayla şenlikleri sırasında 112 acil servis hizmeti dışında açtığı standlarla vatandaşları hasta hakları ve çeşitli konularda eğitiyor.Rize İl Sağlık Müdürlüğü yayla şenlikleri sırasında 112 acil servis hizmeti dışında açtığı standlarla vatandaşları hasta hakları ve çeşitli konularda eğitiyor.

Hafta sonu 2640 rakımlı Ovit yaylasında Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen şenliklerde İl Sağlık Müdürlüğü açtığı standla vatandaşları sağlık konusunda bilgilendirdi.

Hasta Hakları İl Koordinatörü Gülay Temur yaptığı açıklamada ?Yaylanın oldukça kalabalık olduğunu düşündüğümüz için eğitim amaçlı burada stand kurduk. Burada hasta hakları,anne sütü,kanser,kanserler ilgili araştırma sonuçları ile ilgili vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. İnsanlar bir yandan eğleniyor bir yandan sağlık konusunda bilgileniyor. Bebek dostu il olan ilimizde çeşitli konularda bilgilendirme broşürleri dağıtıyoruz? dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Diren ise yaptığı açıklamada ?Artık yayla şenliklerine 112 acil servis hizmetinin dışında farklı bir hizmetle de katılıyoruz. Anne sütü ile ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı Bebek dostu il olan seçilen Rize ?yi bu kez Bebek dostu altın iller arasına sokmak istiyoruz.

Bu nedenle 2640 rakımlı Ovit yaylasında stand açtık. Çalışmalarımıza burada devam ediyoruz.İnsanlar yaylalarda eğlenirken bize ayıracakları iki üç dakikayla sağlık konusunda güzel bir eğitim çalışması yapmış oluyoruz. Bende hem bu çalışmaları yerinde denetliyorum hem de anne tarafı Ekşioğlu olması nedeniyle şenlikte yer alıyorum? dedi. Diren , ?Vatandaşları hasta hakları ile ilgili öncelikle hekim ve hastane seçme hakları olduğunu anlatıyoruz. Hastanelerde sıkıntı yaşadıklarında hasta hakları kuruluna  müracaat etmelerini istiyoruz. Bir sorun varsa bunun bize iletilmesi ve çözüm bulunmasını sağlıyoruz? dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.